3. В ГЕРМАНИЯ: Дортмунд с чудовищен обрат на "Бай Арена", Волфсбург остава на върха след 4 от 4 (ВИДЕО)

Вижте как завършиха играните днес ранни срещи

Борусия (Дортмунг) стигна до победа с 4:3 при визитата си на "Бай Арена" на Леверкузен в спиращ дъха спектакъл от 4-ия кръг на германската Бундеслига.

След този мач рурците са втори в класирането с 9 точки, а "аспирините" са на 5-ата позиция с две точки по-малко. Вирц даде аванс на домакините още в 9-ата минута, но Холанд успя да изравни в 37-ата минута.

Домакините стигнаха до нов аванс с попадение на Шик в самия край на полувремето, а в 49-ата минута Брандт изравни за 2:2. Последва трети аванс за Леверкузен чрез Диаби, който се разписа в 55-ата минута.

Дортмунд обаче стигна до пълния обрат след попадения на Герейро в 71-ата минута и Холанд в 75-ата минута от дузпа.

Междувременно Волфсбург продължава без грешка и е лидер с 4 победи от 4 мача след успех с 2:0 при визитата си на Гройтер Фюрт след голове на Нмеча в 10-ата минута и на Вегхорст от дузпа в 90-ата.

Фрайбург и Кьолн пък врътнаха реми 1:1, като Модест изведе "козлите" напред в 34-ата минута, а в 74-ата минута те останаха с човек по-малко след втория жълт и червен картон за Кайнц. Все пак домакините стигнаха до ремито след автогол на Чихош в 89-ата минута.

Майнц победи с 2:0 при визитата си Хофенхайм с голове на Буркард в 21-ата и Ингвартсен в 77-ата минута. Унион и Аугсбург пък врътнаха скучно 0:0 в Берлин.

Фрайбург - Кьолн 1:1

Гройтер Фюрт - Волфсбург 0:2

Хофенхайм - Майнц 0:2