3. В Германия: Трилър с 5 гола, червени картони и отменена дузпа в края (ВИДЕО)

В Германия: Трилър с 5 гола, червени картони и отменена дузпа в края (ВИДЕО)

Майнц би Аугсбург с 3:2 в зрелище

Аугсбург загуби изключително зрелищен сблъсък с Майнц, който даде началото на 4-я кръг в германската Бундеслига.

Гостите от Майнц успяха да изтръгнат трите точки след успех с 3:2.

Освен пет попадения, мачът на стадион ВВК Арена предложи и много емоции.

Двата тима завършиха двубоя в числено намалени състави, след като две от звездите тимовете трябваше да поемат към съблекалните преждевременно.

Срещата започна отлично за гостите, които само в рамките на четвърт час успяха да поведат с комфортното 2:0. Още в 13-ата минута Арминдо Сиб се разписа, а само 120 секунди по-късно Джонатан Буркард удвои.

В 25-ата минута Кевин Шлотербек успя да върне едно попадение, а с това и надеждите на своите.

Надием Амири от състава на Майнц си изпроси два жълти картона само в рамките на две минути и бе отстранен от игра. За негово щастие обаче, изгонването му в крайна сметка не се оказа от решаващо значение.

Веднага след почивката Буркард вкара втория си гол в срещата и увеличи преднината на своите за 3:1. В 57-ата минута Самуел Есенде обаче отново намали пасива на Аугсбург.

Повратният момент в срещата дойде в 70-ата минута, когато Есенде бе отстранен от игра с директен червен картон, който бе присъден след употребата на ВАР.

В крайна сметка Майнц успя да удържи крехката си преднина и да се поздрави с първа победа за сезона, макар че в 97-ата минута домакините получиха дузпа.

Тя обаче бе отменена след намеса на VAR и така гостите си тръгнаха с пълния комплект от точки.

Във временното класиране Майнц заема десетото място, докато Аугсбург е с две позиции по-назад.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)