3. В ИСПАНИЯ: Атлетико стъпи накриво, не можа да бие Леванте (ВИДЕО)

В ИСПАНИЯ: Атлетико стъпи накриво, не можа да бие Леванте (ВИДЕО)

Тимът на Симеоне взе само точка, води с шест пред Реал на върха в класирането

Атлетико (Мадрид) допусна грешка по пътя към титлата в Испания. Тимът на Чоло Симеоне направи 1:1 при гостуването си на Леванте в среща от 23-ия кръг на Ла Лига. Въпреки това "дюшекчийте" имат аванс от шест точки пред Реал (Мадрид) на върха в класирането. Атлетико е изиграл и мач по-малко. Леванте е на 11-а позиция с 28 т.

"Дюшекчийте" можеха да поведат още в десетата минута, но ударът с глава на Луис Суарес мина покрай левия страничен стълб. Седем след това Хорхе де Фрутос пусна към нахлуващи на скорост Енис Барди, който прати топката зад гърба на Ян Облак - 1:0 за домакините.

В 23-ата Суарес стреля от границата на наказателното поле, но Айтор Абарискета отрази изстрела му. Секунди по-късно Саул опита да вкара от воле, но прати топката в аут. В 31-ата минута Марти Рожер също стреля неточно. Пет след това стражът на Леванте отново се намеси блестящо след удар на Саул.

Атлетико изравни в 37-ата. Маркос Йоренте вкара страхотен гол с мощен удар от дистанция. До почивката Луис Суарес и Маркос Йоренте пропуснаха да дадат аванс на мадридчани.

В 48-ата минута Анхел Корея пропиля отличен шанс, след като от малкото наказателно поле прати  топката в аут. Пет минути преди края на двубоя попадение на Саул не бе зачетено заради засада.

В 88-ата минута Ян Облак направи добро спасяване, за да предотврати втори гол във вратата си.