3. В Италия: Интер на върха след класика в Торино (ВИДЕО)

В Италия: Интер на върха след класика в Торино (ВИДЕО)

„Нерадзурите“ матираха „биковете“ с 3 гола през второто полувреме

Интер победи Торино с 3:0 като гост в двубой от IX кръг на италианската Серия А.

Със спечелените три точки "нерадзурите" събраха 22 и оглавиха временното класиране, на една пред втория Милан, който обаче е с мач по-малко.

Тимът на Торино е в серия от пет срещи без успех в Калчото и заема 14-а позиция с 9 точки в актива си.

И трите попадения за гостите дойдоха през второто полувреме след като през първите 45 минути домакините не успяха да оползотворят две добри възможности за гол.

Маркус Тюрам даде преднина на Интер в 59-ата минута след асистенция от нидерландеца Дензъл Дъмфрис, а осем по-късно аржентинският национал Лаутаро Мартинес покачи на 2:0 след прецизен удар с глава.

Крайното 3:0 оформи Хакан Чалханоглу, който бе точен от дузпа в петата минута на добавеното време на двубоя, отсъдена за нарушение в наказателното поле на играч на Торино.