3. В Италия: Милан превзе върха с очакван успех (ВИДЕО)

В Италия: Милан превзе върха с очакван успех (ВИДЕО)

Петко Христов титуляр при реми на Специя със Сасуоло

Италианският шампион Милан оглави временното класиране на Серия А, след като спечели с 2:0 домакинството си на Болоня 3-тия кръг.

Рафаел Леао откри резултата преди почивката, а след нея асистира на Оливие Жиру и той оформи крайния резултат, благодарение на който „росонерите“ събраха 7 точки, за да превземат върха по голова разлика, тъй като толкова имат още отборите на Лацио, Торино и Рома.

В 21-ата минута новото попълнение на Милан Шарл Де Кетеларе блесна в първия си двубой като титуляр, след като прокара топката към Рафаел Леао, а португалецът не остави шансове на Скорупски за 1:0.

Седем минути след това „росонерите“ можеха да удвоят преднината си на Жуниор Месиас стреля право във вратаря на Болоня.

В добавеното време на първата част домакините имаха два шанса. Първо Оливие Жиру стреля на сантиметри от целта, а след това Леао се справи с двама играчи на Болоня и стреля от точката за дузпата, но Скорупски се намеси.

Шампионите увеличиха аванса си в 58-ата минута, когато Оливие Жиру вкара страхотно попадение, стреляйки от воле за 2:0.

В 68-ата минута Никола Сансоне пробва мерника си от границата на наказателното поле, но топката се отби в левия страничен стълб.

Пет минути преди края на двубоя Скорупски отрази с крак изстрел на Ясин Адли от въздуха.

В друг мач от кръга, игран по същото време, българският национал Петко Христов бе титуляр за Специя при равенство 2:2 с гостуващия Сасуоло.

Родният защитник бе заменен на почивката, след която отборът му остана с човек по-малко заради два жълти картона на резервата Албин Екдал.

Въпреки това обаче домакините удържаха ремито и заедно със Сасуоло имат по 4 точки в активите си.

Специя - Сасуоло 2:2