3. В Италия: Наполи дръпна с 18 точки на върха (ВИДЕО)

В Италия: Наполи дръпна с 18 точки на върха (ВИДЕО)

Осимен вкара и се контузи срещу Сасуоло

Наполи направи поредна крачка към шампионската титла в Италия.

В първи мач от XXIII кръг на Серия А лидерите в класирането надвиха като гости Сасуоло с 2:0 и вече имат аванс от 18 точки на върха във временното класиране.

Точни за възпитаниците на Лучано Спалети в петък вечер бяха Хвича Кварацхелия и Виктор Осимен, който обаче се контузи през втората част и бе заменен принудително.

Две попадения пък, по едно за двата тима, бяха отменени заради засади след намеси на системата ВАР.

Мачът започна по възможно най-добрия начин за Наполи. Гостите откриха резултата още с първата си по-сериозна атака. В 12-ата минута грузинският национал Хвича Кварацхелия направи страхотен рейд през центъра и отправи много прецизен удар в долния десен ъгъл на вратата, за да даде аванс на своите.

Веднага след това домакините се опитаха да отговорят, но изстрелът на Лауриенте срещна гредата.

Последва и такава за Наполи, след като шут на Осимен се отби в страничния стълб, но малко по-късно нападателят не сгреши.

В 33-ата минута той се пребори с двама бранители на домакините, навлезе в наказателното поле и с удар от много малък ъгъл удвои, макар и с помощта на вратаря Консили.

До края на първото полувреме домакините вкараха във вратата на Наполи, но за тяхно нещастие попадението бе  отменено заради засада.

Положението с гола на Лаурене бе гледано обстойно с помощта на ВАР и в крайна сметка не бе зачетено.

Гостите започнаха силно втората част и Осимен пропусна 2 добри възможности, а после се контузи.

В края на редовното време Симеоне реализира с глава след центриране отдясно, но голът бе отменен заради засада.

Въпреки това, Наполи взе своето и продължава да марширува към титлата с 62 точки от 23 мача, докато Сасуоло остана с 24 в актива си и е на 15-о място.

САСУОЛО – НАПОЛИ 0:2
0:1 Кварацхелия (12)
0:2 Осимен (33)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Сасуоло: 47 Консили, 21 Зортеа, 28 Ерлич, 44 Руан, 6 Роджерио, 16 Фратеси, 27 Лопес. 7 Енрике, 20 Байрями, 92 Дефрел, 45 Лауренте;

Треньор: Алесио Диониси;

Наполи: 1 Мерет, 22 Ди Лоренцо, 13 Рахмани, 3 Ким, 17 Оливера, 99 Ангиса, 68 Лоботка, 7 Елмас, 21 Политано, 77 Кварацкхелия, 9 Осимен;

Треньор: Лучано Спалети.