3. В Италия: Наполи спря победната серия на Интер (ВИДЕО)

В Италия: Наполи спря победната серия на Интер (ВИДЕО)

„Нерадзурите“ изпуснаха в края победата – 1:1

Наполи спря серията от 10 поредни победи на лидера Интер в италианската Серия А, след като стигна до 1:1 при визитата си от XXIX кръг.

Защитниците Матео Дармиан (43) и Жуан Жезус (81) се разписаха в края на първото и на второто полувреме, за да вземат двата отбора по 1 точка от дербито в Милано.

Така Интер остава на върха със 76, като има с 14 повече от втория Милан, докато Наполи събра 45 и заема 7-ото място във временното класиране.

Началото на срещата бе предпазливо, а първата добра възможност бе за Интер и дойде в 13-ата минута.

Тогава вратарят на гостите Алекс Мерет направи двойно спасяване след изстрели на Матео Дармиан и Лаутаро Мартинес, след което Николо Барела стреля високо над целта.

Малко след това Федерико Димарко нямаше късмет с шут от средна дистанция, а в средата на първата част домакините имаха претенции за дузпа, но те се оказаха неоснователни заради засада.

Интер все пак успя да открие резултата малко преди паузата. В 43-ата минута Алесандро Бастони изведе със страхотно подаване Дармиан, който даде аванс на „нерадзурите“ с изстрел по земя.

Така домакините се оттеглиха със заслужен аванс на почивката и скоро след нея можеха да го удвоят. Капитанът им Лаутаро обаче бе отказан от вратаря на Наполи, след което Тюрам също не сполучи.

В 53-ата минута, след заучено изпълнение, удар на Димарко бе отразен от Мерет.

После Тюрам направи още един пропуск, а в 56-ата минута стражът на Интер се намеси решително за първи път в мача, за да спре изстрел на Кварацхелия.

В 81-ата минута обаче Ян Зомер бе безпомощен, след като защитникът Жуан Жезус засече с глава центриране от корнер и оформи крайното 1:1.

ИНТЕР - НАПОЛИ 1:1
1:0 Дармиан (43)
1:1 Жуан Жезус (81)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Интер: Зомер, Павар, Ачерби, Бастони, Дармиан, Барела, Чалханоолу, Мхитарян, Димарко, Тюрам, Лаутаро;

Наполи: Мерет, Ди Лоренцо, Рахмани, Жезус, Оливера, Замбо Ангиса, Лоботка, Траоре, Политано, Распадори, Кварацхелия.