3. В Италия: VAR спаси Милан от срам в 94-ата минута

В Италия: VAR спаси Милан от срам в 94-ата минута

Лече бе на път да обърне "росонерите" от 0:2, Жиру с гол и червен картон

Неволите на Милан в италианския футболен елит продължиха и в 12-ия кръг.

„Росонерите“ се измъкнаха с точка от визитата си на Лече, въпреки че поведоха с 2:0 до почивката с попадения на Оливие Жиру (28) и Тиджани Райндерс (35), но допусна частичен обрат след 66-ата минута.

Тогава появилият се само 3 по-рано Никола Сансон намали, а само 4 по-късно асистира на Ламек Банда и той изравни. В добавеното време Оливие Жиру беше изгонен с 2 бързи жълти картона, а победен гол на домакините бе отменен в 94-ата минута заради нарушение в атака.

Така Милан остана без победа в 4-и пореден кръг от Калчото, докато Лече не познава вкуса на успеха вече в 8 поредни срещи от всички турнири.

Макар през седмицата да обърнаха Пари Сен Жермен в Шампионската лига, в Серия А росонерите имаха едва една спечелена точка от три кръга.

Милан пристигна в южния град с доста проблеми и те се увеличиха след само 8 минути, когато Рафаел Леао трябваше да напусне принудително терена след единоборство с Томазо Побега.

В 28-ата минута обаче Милан въпреки всички трудности откри резултата чрез Оливие Жиру, който по прекрасен начин отбеляза своя мач номер 100 с екипа на тима. Ноа Окафор, който влезе смяна вместо Леао, комбинира с Тео Ернандес, който пък даде последния пас.

В 37-ата минута Росонерите удвоиха преднината си с първия гол за лятното попълнение Тиджани Рейндерс. Той завърши комбинация на Жиру с Самуел Чукуезе, но впечатли с резкия старт и експлозивността. Миг по-късно Рейндерс можеше и да направи 3:0, но ударът му срещна страничната греда.

Но сигналите за Милан дойдоха още преди почивката, когато Ламек Банда опари ръкавиците на Майк Манян с далечен изстрел. В началото на второто полувреме Милан пропусна още една възможност, което беше наказано от Лече.

Центриране от корнер на Алексис Блин намери непокрит на задна греда Никола Сансоне и опитният футболист се разписа. 2:2 стана само след още 4 минути, когато комбинация на Пиколи със Сансоне намери Банда. Замбиецът намести топката на левия си крак и фалцовият изстрел стана неспасяем за Манян.

Лече почти спечели в 85-ата минута, когато удар на Сансоне след центриране на Валентин Жендри се отби в гредата, топката се разходи по голлинията, но не влезе. Малко по-късно Жиру напусна терена, отстранен с два жълти картона заради несъгласие с рефера.

А в 94-ата минута изстрел на Пиколи след лошо изчистване на защитниците на Милан попадна в мрежата, но преглед със системата ВАР видя как авторът на попадението е настъпил защитника Малик Тиав в опита да овладее топката. Така беше отсъден фаул и попадението отменено.

Така Милан събира 23 точки, остава на 3-ото място, но може да бъде задминат от Наполи. Интер води с 28, пред Ювентус с 26, а Лече се изравни с Дженоа и заема 14-о място с 14 точки.