3. В ЛИГА ЕВРОПА: Севиля е на финал след обрат срещу Манчестър Юн! (ВИДЕО+СНИМКИ)

В ЛИГА ЕВРОПА: Севиля е на финал след обрат срещу Манчестър Юн! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сусо и Де Йонг наказаха "червените дяволи", испанците преследват шести трофей

Севиля е на финал в любимия си турнир - Лига Европа! Петкратният носител на трофея се класира за последния мач от надпреварата този сезон след обрат срещу Манчестър Юнайтед. Тимът на Хулен Лопетеги спечели с 2:1  на "Райн Енерги Щадион" в Кьолн. На финала испанците очакват победителя от срещата между Шахтьор (Донецк) и Интер.

Манчестър Юнайтед поведе още в 8-ата минута. Маркъс Рашфорд стреля към вратата на Боно, но бе фаулиран грубо от Диего Карлос. Главният съдия Феликс Брих посочи бялата точка след консултация с ВАР. Зад топката застана Бруно Фернандеш и не сгреши.

В ответната атака Сусо се опита да затрудни Давид Де Хеа, но без успех. Малко по-късно Манчестър Юнайтед можеше да стигне до второ попадение, но ударът на Фред не намери целта. Последва сериозен натиск на "червените дяволи", който даде резултат в 26-ата минута. Севиля организира отлична атака, която завърши с подаване към Сусо на далечната греда и той вкара за 1:1.

В 33-ата Марсиал стреля неточно, а в 39-ата удар на Рашфорд от фаул беше отразен от вратаря Бону. Веднага почивката Юнайтед пропусна отлична възможност. Фернандеш изведе отлично Грийнууд, младокът бе на чиста позиция и стреля, но Бону бе заел добра позиция и отклони топката с тяло.

Англичаните натиснаха и Марсиал остана сам във вратарското поле, но вратарят спаси удара му. Добавката на Рашфорд бе блокирана. Секунди след това Марсиал проби почти до вратата, Бону изби и Бруно Фернандеш получи шанс, но ударът му се отби в защитник.

Малко след това Марсиал стреля, но Бону спаси с крак. В 73-ата минута андалусийци поискаха дузпа, след  като Жордан изпълни свободен удар и топката се отби в лакътя на Фернандеш, но ръката на португалеца бе до тялото.

Така се стигна до 78-ата минута, когато Хесус Навас центрира отлично и от границата на вратарското поле резервата Лук де Йонг засече топката в мрежата и направи обрата пълен. Виктор Линдельоф и Бруно Фернандеш се скараха кой е виновен за гола, но за Севиля това бе без значение!

Юнайтед потърси отчаяно равенството и в 85-ата минута Фернандеш падна в наказателното поле, след като бе натиснат от съперник, но реферът подмина положението, което бе видяно отново и от ВАР. До края центриранията на английския тим не донесоха нищо и радостта бе за Севиля, които преследваш шести трофей от шест финала.

СЕВИЛЯ - МАНЧЕСТЪР ЮН 2:1
0:1 Фернандеш (8-д.)