3. В лудо шоу Борусия Дортмунд надви Аугсбург (ВИДЕО)

В лудо шоу Борусия Дортмунд надви Аугсбург (ВИДЕО)

Жълто-черните вече са шести и на две точки от топ 4

Борусия Дортмунд срази с 4:3 Аусбург в един от мачовете на сезона в Бундеслигата. „Жълто-черните“ на три пъти повеждаха, но гостите изравняваха. В крайна сметка изящен гол на Джовани Рейна направи разликата.

Головото шоу започна в 29-ата минута. Джуд Белингам получи в наказателното поле и с хубав удар порази целта за 1:0.

Десет минути по-късно Аугсбург изравни. Арне Майер беше изпуснат от бранителите на „жълто-черните“ и от близко разстояние порази целта. Секунди по-късно домакините се възползваха от пряк свободен удар. Рафаел Герейро центрира страхотно. Нико Шлотербек изскочи от задна позиция и Борусия отново излезе напред в резултата, но за кратко.

Още преди почивката Аугсбург пак изравни. След удар в гредата последва добавка на Демирович – 2:2. Имаше съмнения за редовността на гола, но системата ВАР не откри нищо нередно.

Четвърт час преди края на срещата головата фиеста се поднови. По познат сценарий Борусия поведе с 3:2 чрез младока Джейми Биное-Битънс. Две минути по-късно Давид Чолина възстанови равенството за трети път.

В 78-ата минута окончателно двубоят даде заявка за най-драматичен и красив през сезона в Бундеслигата. Джовани Рейна отбеляза с невероятен шут от въздуха. Никакви шансове за вратаря на Аугсбург.

До края и двата отбора пропиляха шансове да отбележат. В крайна сметка разликата беше направена от изумителния гол на Рейна.