3. В Манчестър: Сити отчая Тотнъм с 3 гола за 12 минути (ВИДЕО)

В Манчестър: Сити отчая Тотнъм с 3 гола за 12 минути (ВИДЕО)

Шампионите остават в битката за титлата

Английският шампион Манчестър Сити постигна впечатляващ обрат над Тотнъм от 0:2 до 4:2 в отложен мач от 7-ия кръг на Висшата лига.

„Шпорите“ взеха аванс с 2 бързи попадения точно преди почивката, дело на Деян Кулушевски (44) и на Емерон Роял (45+2), но скоро след паузата инкасираха 3 гола за само 12 минути.

Хулиан Алварес даде намали резултата в 51-ата, а едва 2 по-късно партньорът му в атака Ерлинг Холанд изравни.

В 63-ата минута пък асистиралият на норвежеца Рияд Марез направи обрата пълен, а в 90-ата отново той оформи крайното 4:2.

След него Манчестър Сити намали изоставането си от лидера Арсенал на 5 точки, макар и с мач повече от „топчиите“, докато Тотнъм претърпя втора поредна загуба и остана с 33 в своя актив на петото място във временното класиране.

В първите десетина минути на „Етихад“ двата отбора бяха по-предпазливи, като отсъстваха положения, но Манчестър Сити се опитваше да наложи контрол върху притежанието на топката. В 19-а минута Джак Грийлиш подаде към Илкай Гюндоган, който овладя и опита изстрел с десния крак извън наказателното поле, но той премина встрани от лявата греда на Юго Лорис. В следващите секунди отново Грийлиш опита страхотен пас към точката на дузпата, а Хулиан Алварес нанесе удар, но той бе прекрасно блокиран от Ерик Дайър.

Последваха няколко по-здрави, дори груби, единоборства, като и двата отбора не искаха да отстъпят в средата на терена. В 36-а минута дойде най-доброто положение в мача досега, след като Бен Дейвис навлезе в наказателното поле и центрира за Сон, който надскочи Нейтън Аке, но ударът с глава на корейския нападател бе уловен от Едерсон. Три минути след това Рико Люис опита хубав и плътен изстрел от разстояние, но след последвалия рикошет Юго Лорис направи добро спасяване с лявата си ръка.

В 42-та минута Ерлинг Холанд бе изведен сам срещу вратаря след невероятно подаване от Нейтън Аке, но вратаря на Тотнъм скъси бързо дистанцията, а прехвърлящият удар на норвежкия нападател бе спасен от стража на "шпорите". Секунди след това отново Холанд бе намерен след центриране, а повторно опита да изпревари атакуващия футболист, но закъсня и за негов късмет изстрелът с глава на нападателя премина над напречната греда.

В последната минута на редовното време за първото полувреме Едерсон и Родри не се разбраха и допуснаха груба грешка, а топката се озова в Деян Кулушевски, който с удар с левия крак матира отбраната на "гражданите" и изведе отбора си напред в резултата - 1:0 за Тотнъм.

Минута след това последва нова контраатака за Тотнъм, а Кулушевски намери Хари Кейн в наказателното поле, като нападателят се пребори за топката срещу Родри и стреля. Първоначално Едерсон спаси, но след това Емерсон успя да допълни на опразнената врата и да удвои резултата за "шпорите" - 2:0 за Тотнъм.

В 52-та минута Хулиан Алварес се възползва от разбъркване в наказателното поле и успя да вкара топката в опразнената врата, за да намали резултата - 1:2. Само две минути след това Рияд Марез отправи добро центриране към Ерлинг Холанд, който се извиси високо във въздуха и стреля с глава, без да остави шансове на Юго Лорис за намеса - 2:2. Секунди отминаха и Рияд Марез опита удар с десния крак от границата на наказателното поле, но покрай врата, а впоследствие негов съотборник изчисти топката на метър пред голлинията.

В 63-ата минута обаче именно Марез получи отляво, напредна в наказателното поле и с удар по диагонала направи обрата пълен – 3:2.

Антонио Конте опита да промени нещата с 4 последователни смени, но те не доведоха до очаквания резултат, а напротив – домакините сложиха точка на спора с второ попадение на Марез, паднало в последната минута на редовното време.

Така Манчестър Сити постигна ключов успех и остава в битката за титлата с Арсенал.

Манчестър Сити – Тотнъм 4:2
0:1 Кулушевски (44)
0:2 Емерсон (45+2)
1:2 Алварес (51)
2:2 Холанд (53)
3:2 Марез (63)
4:2 Марез (90)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Едерсон, Люис, Стоунс, Аканджи, Аке, Родри, Гюндоган (к), Грийлиш, Марез, Алварес, Холанд;

Мениджър: Хосеп Гуардиола;

ТОТНЪМ: Лорис, Ромеро, Дайър, Дейвис, Емерсон, Бентакур, Хьойберг, Перишич, Кулушевски, Сон, Кейн;