3. В Милано: Лукаку влезе от пейката и наказа 10 от Порто (ВИДЕО)

В Милано: Лукаку влезе от пейката и наказа 10 от Порто (ВИДЕО)

Интер спечели минимално първия осминафинал

Интер спечели с минималното 1:0 първия осминафинален сблъсък с Порто от тазгодишното издание на Шампионската лига.

В герой за домакините се превърна нападателят Ромелу Лукаку, който се появи като резерва и реализира единственото попадение 4 минути преди края на редовните 90.

Малко преди това пък Отавио от гостите беше изгонен заради втори жълт картон.

Мачът се игра пред над 75 000 зрители на „Джузепе Меаца“ и започна на високи обороти, но без сериозни опасности пред двете врати. В 13-ата минута Лаутаро Мартинес стреля неточно с глава, а не след дълго и Николо Барела несполучи с изстрел от дистанция.

Първият точен удар нанесе Хакан Чалханоолу в 18-ата минута, но Диого Коща спаси. Гостите отговориха чрез Марко Груич, чийто шут бе избит с крак от вратаря Онана, а после Вендерсон пропусна отличен шанс от добавка.

Малко преди почивката се стигна до спречкване между двата отбора след проверка на ВАР за дузпа срещу Матео Дармиан, каквато не бе отсъдена. Точно преди паузата пък вратарят на гостите показа класа, за да отрази удар с глава на Алесандро Бастони.

Така почивката дойде при нулево реми, което се запази до заключителните минути на мача. Преди това Барела пробва от воле да открие, докато Онана не позволи на Тареми да стори това, при това на 2 пъти. Не след дълго на терена се появи Лукаку, което се оказа ключово.

В 69-ата минута белгиецът свали топката за Барела, но той я прати над вратата, а малко по-късно подаде добре към Лаутаро, ала той се размина с топката.

В 78-ата минута Отавио фаулира Чалханоолу и бе изгонен заради втори жълт картон, за да остане Порто с човек по-малко.

В 86-ата минута домакините се възползваха от това. Барела намери с центриране Лукаку, чийто удар с глава срещна гредата, но топката се върна при него и той от воле я прати в мрежата, за да донесе успеха на Интер.

Интер – Порто 1:0
1:0 Ромелу Лукаку (86)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Интер: Андре Онана, Алесандро Бастони, Франческо Ачерби, Милан Шкриниар, Федерико Димарко, Хакан Чалханоглу, Хенрих Мхитарян, Николо Барела, Матео Дармиан, Лаутаро Мартинес, Един Джеко;

Треньор: Симоне Индзаги;

Порто: Диого Коща, Жоао Марио, Пепе, Иван Маркано, Зайду Сануси, Отавио, Матеуш Урибе, Марко Груич, Галено, Меди Тареми, Пепе;

Треньор: Сержио Консейсао.