3. В Мюнхен: Байерн си го изкара на Леверкузен (ВИДЕО)

В Мюнхен: Байерн си го изкара на Леверкузен (ВИДЕО)

Баварците вкараха 4 на „аспирините“

Германският шампион Байерн (Мюнхен) отговори по най-добрия начин след изненадващото поражение от Аугсбург с 0:1 преди паузата за националните отбори.

Загубата сложи край на серията от над 80 мача на баварците с отбелязан поне 1 гол в Бундеслигата, а днес те разбиха с 4:0 гостуващия Байер (Леверкузен) в среща от 8-ия кръг.

Людовик Сане (3), Джамал Муисала (17) и Садио Мане (39) оформиха класиката още преди почивката, а малко преди края Томас Мюлер (84) сложи точка на спора.

След категоричния успех Байерн събра 15 точки и вече е само на 2 от лидера Унион (Берлин), който обаче има изигран с 1 двубой по-малко.

„Аспирините“ пък останаха с едва 5 точки от 8 опита на незавидната 16-а позиция във временното класиране.

Домакините поведоха още с първата си голова възможност в мача. В 3-ата минута Мусиала напредна по десния фланг и подаде по земя към Сане в наказателното поле, той овладя и стреля през краката на защитник, за да отблележи за 1:0.

В 16-ата минута Байерн имаше нова добра възможност, след като получи нарушение пред наказателното поле. Кимих изпълни наказателния удар, но прати топката над вратата.

Две минути по-късно резултатът бе удвоен. Мусиала комбинира с Мюлер, който го изведе в наказателното поле, младокът стреля в близкия ъгъл на вратата и след не особено добра намеса на Храдецки топката се озова в мрежата зад гърба му за 2:0.

Първата опасност за гостите бе създадена от Муса Диаби в 34-ата минута, който отправи опасен шут от дистанция и Мануел Нойер за пръв път трябваше да се намесва решително. Гостите стояха все по-добре на терена и започнаха да създават все по-сериозни опасности. В 38-ата минута Андрих отправи хубав далечен изстрел, който мина на сантиметри над напречната греда.

Само минута по-късно обаче устремът на "аспирините" бе съсечен от ново попадение във вратата им. Мане получи пред наказателното поле, замахна, за да залъже защитник, след което с прецизен удар по земя намери долния десен ъгъл за 3:0.

И второто полувреме започна с натиск на Байерн. В 55-ата минута Лукаш Храдецки трябваше да прави две невероятни спасявания първо след удар на Мане, а след това и на Де Лихт.

Минута по-късно се стигна до сериозна съдийска грешка, която доведе до гол за мюнхенци. При борба за висока топка Де Лихт удари с глава Йонатан Та, който се строполи на земята в наказателното поле. Домакините се възползваха и отбелязаха гол, като именно падналият защитник покри засадата на Мане. Първоначално съдията зачете попадението, но след разглеждане с ВАР видя грешката си и отмени гола.

В 64-тата минута гостите стигнаха до най-доброто си положение в мача. Адли бе изведен на стрелкова позция и шутира от движение, но Мануел Нойер направи спасяване.

В 85-ата минута все пак мюнхенци добавиха четвърто попадение на сметката си. Храдецки се подхлъзна в опит да изрита топката и тя попадна в Томас Мюлер, за когото бе елементарно да я вкара във вратата за 4:0.

Така Байерн спря серията си от 4 мача без победа, докато Байер вече е в абсолютно същата и е на мястото, което води до плейаут за оцеляване в елита на Германия.