3. В Разград: Бетис дойде, видя и победи вдъхновен Лудогорец (ВИДЕО)

В Разград: Бетис дойде, видя и победи вдъхновен Лудогорец (ВИДЕО)

Испанците спечелиха с 1 точен удар

Макар и незаслужено, българският шампион Лудогорец инкасира втора поредна загуба от Реал Бетис в турнира Лига Европа.

Този път „орлите“ отстъпиха у дома с минималното 0:1 в предпоследния мач от група С на надпреварата, след като играха по-добре от своите гости, които спечелиха след само 1 точен удар.

Той бе дело на звездата им Набил Фекир, появил се на почивката като резерва и разписал се в 56-ата минута, за да донесе трите точки на своите.

Благодарение на тях севилци си гарантираха първото място в потока, защото вече имат 13, докато Лудогорец остава на второто място със 7 преди визитата на Рома (4) в Хелзинки на опашкаря ХИК (1).

Така второто място в крайното класиране ще се реши в последния кръг на турнира, когато Лудогорец гостува на Рома.

Днес домакините, чиито легенди Марселиньо и Светослав Дяков бяха на стадиона, започнаха по-силно срещата и имаха 3 чисти голови възможности в първите 15 минути.

Още в 3-ата Бърнард Текпетей проби опасно отдясно и намери непокрития в пеналта Рик Джонатан, чийто удар бе избит с мъка в корнер от Клаудио Браво.

Чилийският вратар се справи и в 7-ата минута, когато Каули Оливейра тества рефлекса му със силен изстрел.

В 15-ата отново плеймейкърът на Лудогорец имаше шанс, след като се измъкна от защитата на гостите, но реши да стреля, вместо да подаде на съотборник, който бе сам срещу вратаря.

В 22-ата минута пък Тиаго бе изведен отлично и стреля по диагонала, ала Браво отново спаси. Малко след това капитанът на гостите Хоакин се контузи и беше заменен принудително.

В 31-ата минута Текпетей получи пред пеналта, напредна и с техничен изстрел прати топката покрай страничната греда.

Само 6 минути по-късно отново Рик и Каули направиха отлично двойно подаване и последният намери във вратарското поле Тиаго, който обаче беше блокиран от защитник на Бетис.

В 40-ата минута Тиаго беше изведен още на центъра почти сам срещу вратаря и напредна с топка в крака до наказателното поле, където обаче потърси подаване към Текпетей, което бе разгадано от бранител на гостите.

Така в крайна сметка първото полувреме приключи без попадения, въпреки сериозното игрово предимство на Лудогорец.

След почивката българският първенец продължи да държи инициативата, но миг невнимание в 56-ата минута доведе до гол на Бетис.

Гостите откриха с първия си точен удар в срещата. След един тъч възстановеният наскоро Набил Фекир получи хитър прехвърлящ пас и от въздуха матира Серджио Падт, за да открие резултата.

След попадението испанският тим се прибра още по-дълбоко в своята половина и заложи на сигурна защита, разчитайки на контраатаки.

Такива до края почти липсваха, но пък и Лудогорец не успя да стигне до чисто положение, въпреки че Анте Шимунджа опита да промени това с няколко рокади в състава.

Те обаче не доведоха до сериозно раздвижване на срещата и в крайна сметка тя приключи с успех на Бетис.

Лудогорец се доближи най-много до изравняване в 84-та минута, когато Бърнард Текпетей отне топка в половината на Бетис и домакините останаха двама на двама на контра.

Първият удар на Матияс Тисера обаче бе блокиран, след което и Текпетей бе неточен. Така Лудогорец остана със 7 точки и със сигурност ще играе в Европа напролет, но все още не е ясно в кой турнир.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕТИС 0:1
0:1 Фекир (56)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 4. Сисиньо, 24. Вердон, 16. Фон Витри, 3. Недялков (к), 6. Пьотровски, 30. Педро Нареси, 95. Каули, 37. Текпетей, 73. Рик Джонатан, 9. Игор Тиаго;

Треньор: Анте Шимунджа;

БЕТИС: 1. Браво, 33. Миранда, 6. Виктор Руис, 3. Едгар Гонзалес, 24. Айтор Руибал, 5. Гуидо Родригес, 4. Пол Акуоку, 28. Родри, 10. Серхио Каналес, 17. Хоакин (к), 12. Уилиан Хосе;

Треньор: Мануел Пелегрини.