3. В Турция: Здравко Димитров бележи при загуба (ВИДЕО)

В Турция: Здравко Димитров бележи при загуба (ВИДЕО)

Сакарияспор загуби 3-ото място

Българското крило Здравко Димитров се разписа за отбора си в турската Лига 1 (второ ниво) Сакарияспор, но това не помогна да се избегне загубата с 1:2 при гостуването на Ризеспор.

Поражението в 31-ия кръг е второ за тима в последните 3 мача и с 55 точки отборът вече заема 4-ото място, тъй като Ризеспор го изпревари, събра 57 и измести Ейюпспор от втората позиция.

Начело е Самсунспор с 66, а в края на сезона първите два отбора влизат директно в Суперлигата.

Заелите местата от 3-о до 6-о играят допълнителни баражи за една квота.

Гостите от Сакария направиха сериозни пропуски преди почивката, но в 52-ата минута бързото българско крило се разписа за 0:1. За него това е първи гол с екипа на зелено-черните.

Радостта на гостите обаче беше кратка и само след три минути Джон Мери изравни за тима от Черноморското крайбрежие. Срещата получи 11 минути добавено време и в последната секунда от него Сафербаръш Сака отсъди дузпа за домакините и показа червен картон на поляка Михал Налепа.

След това отиде да гледа ситуацията с ВАР, отмени червения картон и даде жълт на провинилия се поляк, но дузпата остана. От 11-те метра бившият футболист на Мидълзбро Яник Боласи вкара и оформи крайния резултат.