3. В ЗРЕЛИЩЕ НА "УЕМБЛИ": Англия нанесе първа загуба на Белгия от две години насам (ВИДЕО)

Рашфорд и Маунт вкараха за обрата, "трите лъва" поведоха в групата

Англия спечели с 2:1 срещу Белгия на "Уембли" в двубой от третия кръг на Лигата на нациите. Ромелу Лукаку откри за гостите. Рашфорд  и Мейсън Маунт оформиха обрата.

За белгийците това е първа загуба от ноември 2018. В този период те записаха 12 поредни победи в официални срещи. С днешния успех пък Англия изпревари "червените дяволи" и вече е лидер в групата с актив от 7 точки, а тимът на Роберто Мартинес втори с 6.

Топката се озова във вратата на домакините още в десетата минута, след като Яник Ферейра преодоля Пикфорд. Попадението обаче бе отменено заради засада.  Натискът на гостите се засили и в 16-ата минута англичаните Ерик Дайър подари дузпа на противника. Ромелу Лукаку се нагърби с изпълнението от бялата точка и прати топката в долния десен ъгъл - 0:1.

Последваха нови две осаности пред ратата на англичаните. Първо Кевин Де Бройне опита късмета си срещу Пикфорд, а малко по-късно Тома Мюние прати топката встрани от вратата на английския страж. В 38-ата минута Тома Мюние върна жеста и подари дузпа на съперника. Маркъс Рашфорд умело изчака Симон Миньоле да се хвърли преди да закове топката в левия ъгъл на белгиеца.

Англичаните излязоха преобразени през втората част. В 56-ата минута новата звезда на "трите лъва" - Доминик Калвърт-Люин, отправи удар с глава, но топката прелетя високо над напречната греда.

Десетина минути по-късно Мейсън Маунт оформи обрата, след като ударът му към вратата на Миньоле рикошира и се озова в мрежата на белгийския страж. До края на мача белгийците опитаха да променят развоя на мача, но без успех.