3. Валенсия на 1/8 финал след продължения и 3:0 над Брюж

Валенсия на 1/8 финал след продължения и 3:0 над Брюж

Мата откри още в 1-та минута, а Пабло на два пъти, в 96-ата и 117-ата оформи крайното 3:0

Испанският елитен Валенсия се класира за 1/8 финалите на турнира Лига Европа, след като надигра в реванша с 3:0 след продължения Брюж. В двубоя игран на стадион „Местая” Мата вкара единствения гол в редовното време още в 1-та минута, но той се оказа недостатъчен за директна елиминация, тъй като първият мач в Белгия миналата седмица завърши при същия резултат в полза на Брюж. В продълженията Пабло бе точен в 96-ата и 117-ата минути и така оформи крайното 3:0.

Срещата започна с летящ старт за домакините, които откриха резултата още в 28-та секунда. Тогава Мигел проби отдясно, центрира в наказателното поле, където топката не бе изчистен добре от бранител на Брюж и попадна в краката на Мата, който необезпокояван отбеляза за 1:0.

След това попадение натискът на „прилепите” продължи, но в 9-та и 12-ата минута Вия направи два пропуска и пропусна да удвои преднината на своите. В 20-ата пък Вия изведе Мата на добра позиция, който стреля, но шутът му бе спасен от Стайнен.

След бурното начало настъпи и леко затишие от около 10 минути, след което двата тима вдигнаха оборотите. В 30-ата минута белгийците можеха да изравнят, но ударът на Перишич бе отразен от Санчес. Минута по-късно домакините пък бяха на косъм от това да покачат на 2:0, но изстрелът на Мата бе изчистен от голлинията от Алкараз. В 43-ата отново „прилепите” имаха страхотна възможност, след като Бараха изведе Банега на изгодна позиция, но ударът му бе спасен от Стайнен.

До края на полувремето на паднаха нови попълнения и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Валенсия.

Второто полувреме премина под страхотен натиск на домакините. То започна с пропуски на Деалбер, Алексис, Вия и Жигич, но до гол така и не се стигна. В 65-ата минута Перишич можеше да изравни, но първият му шут бе блокиран, а вторият излезе в аут. С течение на времето и натискът на „прилепите” се увеличаваше, но топката все така не влизаше в мрежата на Брюж.

До края на редовното време Валенсия направи повече от половин дузина пропуски, но нов гол така и не падна и победителят от този двубой трябваше да се реши след продължения.

В началото на първото „прилепите” отново имаха по-добри положения за гол. В 95-ата минута Пабло и Мата направиха хубаво двойно, което завърши с фалцов удар на първия, но той бе спасен за пореден път от Стайнен. 60-секунди по-късно обаче Пабло все пак успя да запише името си сред голмайсторите, след като получи една топка в наказателното поле от Банега, откъдето с десния крак най-после надделя над Стайнен – 2:0. След гола белгийците пробваха натиск, но не съумяха да отбележат ново попадение до края на първото продължение.

Вторите 15 минути започнаха с по-организирана игра на гостите, но в 108-ата минута Валенсия можеше да реши всичко след една контраатака, в която Мата бе изведен очи в очи със Стайнен от Пабло, но шутът на испанеца не намери очертанията на вратата Брюж. В 115-ата пред домакините сеоткри нова възможност. Банега овладя в наказателното поле, събра няколко бранителя около себе си, след което елегантно хвърли пас към Пабло и го изведе сам срещу Стайнен, но стражът на белгийците за пореден път бе на висота и спаси.

До края „прилепите” все пак съумяха да вкарат трети гол и това стана в 117-ата минута. Тогава Хоакин изведе Пабло зад гърба на отбраната на Брюж, той премина покрай Стайнен и от малък ъгъл прати кълбото в мрежата му – 3:0.

Валенсия – Брюж 3:0