3. Валенсия на четвъртфинал за Лига Европа след лудо 4:4 в Бремен

Валенсия на четвъртфинал за Лига Европа след лудо 4:4 в Бремен

Епичната битка на реванша в Германия завърши с краен успех за испанския тим.

Валенсия се класира за четвъртфиналите на Лига Европа след епично равенство 4:4 с Вердер в реванша, игран в Бремен. Първият мач в Испания преди седмица завърши 1:1. Днешният двубой бе изключително атрактивен, като и двата отбора през цялото време залагаха на атаката.

Мачът на "Везерщадион" започна повече от добре за Валенсия. В 3-та минута Давид Вия прати топката в мрежата  за 0:1. Тогава той се възползва от пас на Давид Силва след лошо изчистване с глава на Налдо.

Домакините от Вердер сравнително бързо се отърсиха от шока и създадоха няколко добри положения за гол, пропуснати от Хънт и Писаро. В същото време Валенсия бе близо до втори гол, но Мата бе неточен в 7-та минута.

Валенсия нанесе сериозен удар в 15-та минута. Тогава Мата се реваншира за пропуска си, използвайки нова асистенция на Давид Силва - 0:2. В този момент всичко изглеждаше решено, защото Вердер се нуждаеше от минимум три чисти гола, за да отстрани своя противник от турнира.

В 26-та минута, обаче Хуго Алмейда възроди надеждите на Вердер и неговите фенове. Тогава той се възползва от пас на Писаро и прати топката в близкия ъгъл на вратата на Валенсия.

Секунди преди края на първото полувреме Вия възстанови преднината от два гола на испанския тим. Тогава той използва третата асистенция в мача на Давид Силва и направи резултата 1:3.

След почивката Вердер логично опита натиск и това даде резултат. В 57-та минута бе отсъдена дузпа за германския отбор. Тогава Жорди Алба фаулира Марко Марин в наказателното поле. Торстен Фрингс бе точен от бялата точка за 2:3.

Последваха пропуски на Мигел и Вила, които можеше окончателно да решат спора в полза на Валенсия. Вместо това в 62-та минута се стигна до първото изравняване в мача. Тогава Марин от фаул прати топката до близката греда - 3:3.

Четири минути по-късно, обаче отново всичко изглеждаше решено в полза на Валенсия. Давид Вия оформи хеттрика си след образцова контраатака, започнала от наказателното поле на испанския тим. Вия запази самообладание при продължителния си рейд и прати топката в мрежата на Вердер за 3:4.

Въпреки негативния развой на мача домакините не се отчаяха и продължиха да търсят своето. В 84-та минута Клаудио Писаро посрещна с глава центриране на Петри Пасанен и направи резултата 4:4.

До края на мача Вердер направи всичко възможно да стигне до исторически обрат, но въпреки мелетата пред вратаря на Валенсия Цезар Санчес, до пети гол не се стигна.

ВЕРДЕР - ВАЛЕНСИЯ 4:4

0:1 Вия (2'), 0:2 Мата (15'), 1:2 Алмейда (26'),1:3 Вия (45'), 2:3 Фрингс (57'-д), 3:3 Марин (62'), 3:4 Вия (65'), 4:4 Писаро (84')

ВЕРДЕР: Вийзе, Фриц (80 - Розенберг), Мертезакер, Пасанен, Налдо, Фрингс, Боровски (23 - Хуго Алмейда), Марин, Йозил, Хънт, Писаро;

ВАЛЕНСИЯ
: Санчес, Мигел, Мадуро, Делберт, Бруно Салтор (46 - Жорди Алба), Марчена (65 - Мичел), Бараха, Хоакин (55 - Мануел Фернандес), Силва, Мата, Вия

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Розенберг (Вердер); Барата, Мата, Хоакин, Мичел, Жорди Алба (Валенсия)

СЪДИЯ: Кевин Блом (Холандия)

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи