3. Валенсия пречупи Атлетико Мадрид за 6 минути и се изкачи на върха в Примера (ВИДЕО)

До 13-ата минута "прилепите" водеха с 3:0, Манджукич вкара почетно попадение за шампионите

Вторият в Примера Валенсия записа убедителна победа с 3:1 над гостуващия тим на Ателтико (Мадрид) в мач от седмия кръг в Испания, с което се изкачи на първата позиция във временното класиране.

„Прилепите” пречупиха състава на Диего Симеоне само за 7 минути, като до 13-ата минута вече водеха с класическото 3:0.

Антонио Бараган прати с далечен пас топката в наказателното поле на „дюшекчиите” в 6-ата минута, където вратарят на гостите Моя се бе приготвил да я улови, но защитникът Миранда неочаквано изскочи пред него и заби с глава кълбото в собствената си врата, давайки аванс на Валенсия в резултата.

Минута по-късно Пако Алкасер изведе с петичка Андре Гомес на левия фланг, португалецът измами защитник на Атлетико и с точен удар от малък ъгъл покачи на 2:0.

В 13-ата минута Пиати центрира от корнер, Отаменди бе оставен непокрит и с глава насочи топката за трети път в мрежата на Атлетико.

Тиаго пробва далечен удар в 29-ата минута, Диего Алвеш плонжира и изби, но топката попадна в Марио Манджукич, който бе точен при добавката, намалявайки на 3:1.

Атлетико получи златна възможност да намали на 3:2 в края на полувремето, когато бе отсъдена дузпа за „дюшекчиите”, но ударът от бялата точка на бразилеца Сикуейра бе спасен от вратаря на домакините Диего Алвеш.

В самия край на двубоя Алесио Черчи получи втори жълт картон и бе изгонен. След победата Валенсия се изкачи на първата позиция в Примера със 17 точки, Атлетико Мадрид остава 3-и с 14 точки.