3. Валенсия прегази АЗ Алкмаар с 4:0 в реванша (видео)

Валенсия прегази АЗ Алкмаар с 4:0 в реванша (видео)

Отборът на Валенсия се класира за полуфиналите на Лига Европа, след като записа успех с 4:0 в реванша срещу АЗ Алкмаар от четвъртфиналите на турнира

Отборът на Валенсия се класира за полуфиналите на Лига Европа, след като записа успех с 4:0 в реванша срещу АЗ Алкмаар от четвъртфиналите на турнира. Първият двубой бе завърши с победа с 2:1 в полза на холандския тим, но испанците доминираха в реванша, проведен на „Местая”, и заслужено се поздравиха с убедителната победа.

”Прилепите” бяха по-активни през по-голямата част от двубоя, а още преди да изтече първия четвърт час от началото на срещата Алберто Коста и Роберто Солдадо пропиляха отлични голови възможности за домакините. В 15-ата минута резултатът бе открит, след като Адил Рами засече по отличен начин с глава центриране в наказателното поле на гостите, а кълбото влетя в мрежата на холандския тим. Само 2 минути след това, в 17-ата, отново Рами бе точен за 2:0, след като успя да прати топката покрай стража на АЗ Алкмаар Естебан Алварадо.

Адам Майер пропусна отличен шанс да върне един гол за своя тим в 25-ата минута, а до края на първото полувреме Брет Холман също не успя да реализира добро голово положение пред Диего Алвеш. С пропуски за Валенсия до почивката пък се отчетоха Джонас, Мемет Топал и Роберто Солдадо.

”Прилепите” бяха по-активни и в началото на втората част, а в 56-ата минута достигнаха и до третото си попадение в мача. Точен за 3:0 бе Жорди Алба. АЗ Алкмаар се опита да върне поне един гол, но с няколко пропуска пред Диего Лопес се отчете Маартен Мартенс. Пабло Ернандес пък оформи крайното 4:0 в 80-ата минута, след като нанесе много хубав изстрел в горния ляв ъгъл на вратата гостите, а ударът се оказа неспасяем за Естебан Алварадо.

Така Валенсия се класира за полуфиналите, където ще се изправи срещу Атлетико (Мадрид), докато АЗ Алкмаар напуска тазгодишното издание на Лига Европа.