3. Валенсия препъна Реал Мадрид на "Бернабеу" /видео+снимки/

Валенсия препъна Реал Мадрид на "Бернабеу" /видео+снимки/

Шампионите започнаха с 1:1 у дома, Пепе и Касияс се отърваха леко след зверски сблъсък

Голямото дерби на първия кръг в испанската Примера дивисион завърши без победител. Реал Мадрид и Валенсия направиха 1:1 на „Сантяго Бернабеу”, след като Игуаин изведе напред домакините, а Хонас изравни за „прилепите”.

Жозе Моуриньо заложи на изпитаното каре в атака – Ди Мария, Йозил, Роналдо, Игуаин. Бившият играч на Реал Фернандо Гаго започна като титуляр за Валенсия, а както обикновено Роберто Солдадо водеше атаката.

„Белия балет” не губи време и Роналдо веднага стреля след светкавичен пробив във втората минута. Домакинският натиск се увенча с успех след 10 минути.

Гонзало Игуаин се измъкна от изкуствената засада на гостите, излезе сам срещу Диего Алвеш, вратарят спаси един удар, втори удар, но докато защитата се върне Игуаин от трети опит вкара за 1:0.

Фегули създаде проблеми на Реал около 30-ата минута, но първо един негов удар бе спасен от Фабио Коентрао, а после Касияс го събори в наказателното поле, ала имаше засада в противен случай щеше да има дузпа.

Валенсия стигна до изравнителен гол в края на първата част. Тино Коста центрира от пряк свободен удар, а Хонас засече в мрежата за 1:1.

При гола Пепе и Икер Касияс се удариха много лошо и останаха да лежат на тревата с кръв по главите. За щастие и двамата бяха добре и се изправиха да продължат. Заради силния удар Пепе бе сменен на почивката.

Втората част започна с пропуск на Анхел Ди Мария, който от отлична позиция не намери целта.

В 64-ата минута Ди Мария центрира, Игуаин надскочи вратаря, но с глава намери напречната греда.

Гол на Солдадо беше отменен поради спорна засада, а Роналдо стреля силно, ала Диего Алвеш се справи.

Силният натиск на Реал Мадрид бе отразен от „прилепите” къде с добра защита, къде с късмет.

По този начин шампионите започнаха с реми защитата на титлата в Ла Лига, а Валенсия се добра до точка на „Бернабеу”.

Реал Мадрид - Валенсия 1:1
1:0 10' Игуаин