3. Валенсия съсипа Билбао на "Сан Мамес" (видео)

Валенсия съсипа Билбао на "Сан Мамес" (видео)

Солдадо наниза хеттрик за крайното 3:0

Отборът на Валенсия бетонира третото си място във временното класиране, след като днес се разправи с тима на Атлетик Билбао с 3:0. Срещата се игра на стадион "Сан Мамес" и бе от програмата на 27-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят започна с по-добра игра на гостите, с по няколко възможности пред двете врати. Сан Хосе и  Де Маркос обаче стреляха неточно за баските, а примерът им бе последван от Фегули, Алба и Ернандес от Валенсия.

В 29-ата минута пък, Парехо бе на косъм от това да изведе "прилепите" напред в резултата, след като шутира опасно от границата на пеналта, но вратарят на Билбао спаси. В 32-ата минута Де Маркос също стреля опасно, но и Гуайта показа класа и спаси.

Така дойде 41-ата минута, когато Роберто Солдадо овладя една топка на границата на малкия пеналт и с хубав шут с десния крак направи безпомощен Ирайсос за 1:0.

През втората част играта на домакините тотално се срина и те отправиха едва един точен удар, дело на Гомес, който бе спасен от Гуайта.

От своя страна гостите удвоиха преднината си в 57-ата минута, когато Солдадо засече отблизо хубаво подаване на Алба.

Задачата на "прилепите" бе улеснена допълнително в 66-ата минута, когато Ираола получи втори жълт картон и остави своите с 10 човека на терена.

Крайното 3:0 пък оформи Солдадо в 85-ата минута, когато юношата на Реал (Мадрид) бе точен от дузпа.

След успеха гостите вече имат актив от 47 точки на 3-то място, на 6 пред 4-ия Леванте. Баските пък са 7-и с 37 пункта.