3. Валенсия успя да удържи Барселона за 1:1 на "Местая" (видео)

Валенсия успя да удържи Барселона за 1:1 на "Местая" (видео)

Домакините поведоха в резултата, но Пуйол с ново важно попадение за каталунция изравни

Отборите на Валенсия и Барселона завършиха наравно 1:1 в първи мач от полуфиналите на испанската Купа на Краля. Домакините поведоха чрез Хонас в 26-та минута, но Пуйол изравни само осем по-късно. До края на срещата двата тима не успяха да отбележат повече попадения и тя завърши 1:1.

Още в 9-та минута "прилепите" демонстрираха желанието си за победа чрез пробив и удар на Алба, но резервният вратар на Барса Пинто спаси. Последваха няколко атаки на гостите - в 17-та минута Меси след самостоятелна акция в свой стил нахлу в наказателното поле на Валенсия и стреля, но покрай целта.

Секунди по-късно Фабрегас получи на добра позиция от Тиаго и отправи хубав удар, който бе спасен вещо от Диего Алвес. В 19-та минута Алба центрира във вратарското поле към Пиати, който обаче не успя да отбележи с глава.

В 25-та минута Куенка намери добре Алексис Санчес в пеналта на играчите с бели екипи, но Санчес не успя да преодолее Алвес. Секунди по-късно Валенсия поведе с гол на Хонас, който бе намерен от Матийо в наказателното поле на Пинто. В 28-та минута нов удар на Меси излезе в аут.

Само осем минути след гола на домакините Барса изравни. Попадението дойде след изпълнение на корнер от страна на Сеск Фабрегас, който подаде към Пуйол и капитанът на каталунците с глава вкара за 1:1.

През второто полувреме гостите сякаш седяха по-добре на терена, но така и не успяха да вземат турнирната победа. С пропуски се отличиха Пике, Меси и Фабрегас. Реваншът на "Ноу Камп" е на 8 февруари.