3. Валенсия все по-ясно вижда изпадането след загуба от Атлетик (ВИДЕО)

Валенсия все по-ясно вижда изпадането след загуба от Атлетик (ВИДЕО)

Билбао направи пълен обрат на "Местая"

Атлетик Билбао задълбочи кризата във Валенсия и го победи с 2:1 като гост на „Местая“ в мач от 21-ия кръг на Ла Лига. По този начин „прилепите“ остават в зоната на изпадащите, заемайки 18-ата позиция с 20 точки. Атлетик се изкачи до шестото място с 32.

Валенсия първи стигна до добро положение и в деветата минута Единсон Кавани получи добро центриране и стреля с глава, но покрай вратата.

„Прилепите“ излязоха напред в резултата в 17-ата минута, когато Саму Кастийехо бе изведен от Илайш Мориба и хладнокръвно прати топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

Четири минути по-късно Атлетик опита да отговори. Отскочила топка стигна до Дани Вивиан, който незабавно стреля, а ударът му бе изчистен току пред голлинията.

Половин час игра след началото на срещата баските все пак успяха да изравнят. Оскар де Маркос пусна за Нико Уилиямс, а той напредна със страхотен индивидуален рейд и с удар по земя остави Гиорги Мамардашвили безпомощен.

В 72-ата минута Атлетик направи пълен обрат. Нико Уилиямс проби по лявото крило и успредно на голлинията подаде към Оян Сансет, който от превъзходна позиция прати топката неспасяемо във вратата на Валенсия.

В 89-ата минута Муктар Диакаби пропусна от отлична позиция за донесе точката на своя тим, след като стреля от много изгодна позиция, но слабо и вратарят се намеси.