3. Валери и Спортинг думнаха Васлуй в Лига Европа (видео)

Валери и Спортинг думнаха Васлуй в Лига Европа (видео)

Живко Миланов игра цял мач и получи жълт картон

Спортинг (Лисабон) спечели „българския мач” срещу тима на Васлуй в двубой от Група D на турнира Лига Европа.

Валери Божинов не попадна в титулярните 11 за „лъвовете”, но се появи на терена в 73-ата минута. Другият представител на България – Живко Миланов – игра цял за своите, но неговият тим загуби с 0:2 като гост. Румънците завършиха двубоя и с човек по-малко след изгонването на Уесли. Голмайстори бяха Евалдо и Матиас Фернандес.

Португалците победиха без да се напрягат особено. Те напълно надиграха съперника си, който подходи към срещата изключително плахо и не мога да създаде нито една реална опасност пред противниковата врата. Футболистите на Спортинг владееха топката 69% и  бяха отправили общо 17 удара срещу нито един на гостите от Румъния. Изявите на бившия футболист на Левски – Миланов – ще се запомнят само с получения жълт картон.

Първото полувреме завърши с минимална преднина за „лъвовете”, въпреки че домакините изцяло доминираха. Те създадоха всички по-интересни положение, но така и не успяха да намерят верния път към целта. Диего Капел и Фернандес направиха няколко пропуска. В края на частта обаче Евалто се разписа и внесе спокойствие в редиците на своите. Малко преди това Уесли получи директен червен картон, което значително улесни задачата на Спортинг.

През втората част нищо не се промени. Играчите от Лисабон играха със самочуствие и логичното се случи в 70-ата минута. Тогава Фернандес се реваншира за много си пропуски и вкара за 2:0 като окончателно сложи точка на спора в този мач.

В другата среща от групата Цюрих изненада Лацио като се измъкна за равенство 1:1. Така, в група D Спортинг е едноличен лидер с 6 точки, на второ е Васлуй с 2, а „римските орли” и Цюрих са с по една.

Мактоминей: Конте запали огъня