3. „Вълците” излапаха милионите на Сити – 2:1 (видео)

„Вълците” излапаха милионите на Сити – 2:1 (видео)

Фулъм удари Уигън с 2:0

Отборът на Уулвърхемптън записа изключително престижна победа, след като се наложи с 2:1 над тима на Манчестър Сити. Срещата се игра на стадион „Молиню” и бе от програмата на 10-ия кръг на английската Висша лига. Това пък бе втора поредна загуба за „гражданите”, които в миналия кръг отстъпиха с 0:3 пред Арсенал. Дебют за Сити в тази среща пък направи дошлият от Интер през лятото Марио Балотели.

Двубоят започна със силен натиск на гостите и три неточни удара на Марио Балотели. В 15-ата минута пък Едуардс шутира опасно към Харт, но стражът на Сити се справи със ситуацията и спаси.

Така се стигна до 23-ата минута, когато Стиърмън фаулира Силва в наказателното си поле и реферът отсъди дузпа в полза на гостите, която бе реализирана хладнокръвно от Адебайор – 1:0.

След този гол домакините се активизираха и в 28-ата минута Едуардс уцели напречната след шут с десния крак. В 30-ата минута обаче нямаше какво да помогне на „гражданите”, след като Милиаш получи на границата на наказателното поле и с хубав удар изравни статуквото – 1:1.

След този гол темпото на игра спадна и до края на полувремето зрителите на „Молиню” не видяха повече попадения.

Втората част започна малко мудно, но в 57-ата минута Едуардс хвърли в екстаз феновете на „вълците”, след като Дойл шутира от воле, Харт спаси, а при добавката халфът на Уулвърхемптън не сбърка за 2:1.

След този гол „гражданите” се вдигнаха на щурм, но пропуски направиха Адебайор, Боатенг, Милнър и Силва. За домакините пък Джарвис и Милиаш се отчетоха с пропуснати положения, но нови попадения до края нямаше и така Уулвърхемптън победи Сити с 2:1.

След този успех „вълците” остават на 19- а позиция с 9 точки. Отборът на Роберто Манчини пък е 4-и със 17 пункта.

В друг мач от този 10-и кръг на Премиършип отборът на Фулъм постигна важна победа с 2:0 над тима на Уигън, в среща играна на стадион „Крейвън Котидж”.

Двубоят започна добре за домакините и в 30-ата минута Демпси засече остро подаване на Салсидо за 1:0. В 44-ата минута пък отново американецът бе точен, след като намери кълбото от воле от точката на дузпата след подаване на Беърд.

След този успех „котиджърс” се намират на 10-о място във временното класиране с актив от 12 точки. Гостите от Уигън пък са 16-и с 10 пункта.