3. "Вълците" изядоха Фиорентина на "Олимпико" - 3:1

"Вълците" изядоха Фиорентина на "Олимпико" - 3:1

Капитанът Франческо Тоти реализира два гола, Де Роси добави един, а Джилардино отбеляза почетното попадение за гостите

Отборът на Рома постигна заслужена победа с 3:1 при домакинството си на Фиорентина в последния мач от 6-ия кръг на италианската Серия "А". Момчетата на Клаудио Раниери нокаутираха своя съперник още през първите 45 минути и след това доиграваха срещата. Фиорентина пък за пореден път показа, че трудно печели точки при гостуванията си на по-сериозни противници.

Рома започна по-добре мача и още в третата минута Йон Арне Рийзе опита да изненада Фрей от около 25 метра, но стражът на гостите бе на своето място. Последваха няколко добри атаки към двете врати, в които обаче така и не се стигна до опасно положение за гол.

За сметка на това се стигна до 26-ата минута, когато футболистите на Рома получиха правото да изпълнят дузпа, след като центриране на Мирко Вучинич намери ръката на Алесандро Гамберини и главният рефер Никола Рицоли посочи бялата точка. Капитанът на "вълците" Франческо Тоти не сгреши от 11-метровия удар и даде аванс на своя тим - 1:0. Само 5 минути по-късно Тоти вкара втория си гол в мача и удвои преднината на своя отбор. Дайнели не успя да изчисти една топка, след центриране на Пизаро, топката попадна в Тоти и той без проблем разстреля Себастиан Фрей - 2:0.

Този гол даде допълнителни криле на домакините и те се понесоха в атаки. В 40-ата минута резултатът набъбна на класическото 3:0, след като Де Роси и Тоти направиха страхотно двойно подаване по въздух, след което първият засече топката с глава и я прати неспасяемо в мрежата на Фрей. До края на първата част "вълците" можеха да стигнат до още едно попадение, но Перота направи пропуск от изгодна ситуация.

През втората част момчетата на Клаудио Раниери логично намалиха темпото на игра и предимно разиграваха топката в средата на терена. "Вълците" все пак създадоха някои добри положения, но те бяха пропилени от Вучинич и Тадей. Футболистите на Фиорентина пък сякаш се бяха примирили със загубата и само чакаха удобен момент да вкарат почетно попадение. Този момент все пак дойде за "виолетовите" в 84-ата минута, когато Алберто Джилардино се възползва от погрешно връщане назад на Перота, открадна топката и хладнокръвно реализира за крайното 3:1.

Така с тази победа Рома се изкачи на 11-о място с актив от 6 точки, докато Фиорентина се смъкна на 6-а позиция с точка повече.

Рома - Фиорентина 3:1
1:0 Тоти (д) 27'