3. "Вълците" изядоха уморения Борусия (Дортмунд) +ВИДЕО

"Вълците" изядоха уморения Борусия (Дортмунд) +ВИДЕО

Втора загуба за отбора на Юрген Клоп тази седмица след 2;1 на "Фолксваген Арена" и красив победен гол на Ивица Олич

Борусия (Дортмунд) допусна втора загуба тази седмица и падна с 1:2 от Волфсбург като гост в 12-ия кръг на Бундеслигата. Така „вълците” спряха серията от три поредни шампионатни победи на „жълто-черните” и използваха по най-добрия начин умората в момчетата на Клоп, натрупана след загубата от Арсенал в Шампионска лига. Победата беше четвърта поредна за тима на Дитер Хекинг.

Страхотен победен гол на Ивица Олич осъществи пълния обрат, дошъл в рамките на 13 минути след почивката. Загубата остави Борусия (Дортмунд) на 4 точки зад лидера Байерн след успеха на шампионите с 2:0 у дома над Аугсбург.

Волфсбург знаеше, че гостите няма да бъдат свежи след Шампионска лига и натисна с дълбока преса. Въпреки това в началните минути Ройс се размина с центриране на бързия Обамеянг, а Хумелс с глава стреля малко над гредата. Обамеянг продължи да тормози Налдо със скоростта си, но не бе точен при завършващия удар по земя.

Иван Перишич за малко да огорчи бившите си съотборници в Дортмунд, но Вайденфелер плонжира и изби удара му с глава до гредата. Мхитарян сбърка в средата, но след контрата пак Вайденфелер успя да избие в корнер.

Невен Суботич получи тежка контузия в края на първата част. Той падна лошо върху Иван Перишич и контузи коляното си, а лекарски екип го изнесе извън терена на носилка. На негово място се появи гръцкият бранител Сократис Папастатопулос.

В добавеното време на първата част Мхитарян бе повален от Патрик Окс пред пеналта и Марко Ройс с чудесен фалц над стената и разнищи горния ляв ъгъл на безпомощния Диего Беналио за 1:0. Дортмунд не надигра съперника за 45 минути, но се оттегли на почивка с гол аванс.

След паузата Волфсбург доказа, че играе успешно срещу Борусия и направи пълен обрат за 13 минути. Мхитарян пусна за напредналия Обамеянг, но националът на Габон изпусна непростимо от 10-ина метра.

Наказанието дойде две минути по-късно. Рикардо Родригес центрира от пряк свободен удар, всички се разминаха с топката и тя влетя в мрежата за 1:1 в 56-ата минута.

В 69-ата минута Ивица Олич получи на десния фланг от Калиджури, нагласи се от ъгъла на наказателното поле и по диагонала от 25 метра неспасяемо вкара много красиво с помощта на лявата греда за 2:1.

В последните минути Левандовски на два пъти поиска дузпа, но такава не бе отсъдена и отборът на Юрген Клоп се примири с втора загуба за седмицата.

Борусия (Дортмунд) и Байер Леверкузен имат по 28 точки и делят второто място, лидер е Байерн с 32.