3. „Вълците“ на Жозе останаха перфектни на „Олимпико“(ВИДЕО)

„Вълците“ на Жозе останаха перфектни на „Олимпико“(ВИДЕО)

Рома би Удинезе с 3:1

Рома постигна седма поредна домакинска победа в Серия „А“, след като победиха с 3:1 гостуващия Удинезе в мач от XIII кръг.

"Вълците" са перфектни на своя "Стадио Олимпико" и продължиха серията, която започна със 7:0 над Емполи и продължи с 2:0 над Фрозиноне, 4:0 над Сервет, 1:0 над Монца, 2:0 над Славия Прага, 2:1 над Лече и 3:1 в днешния мач.

Столичани започнаха силно и поведоха в 20-ата минута с попадение на Джанлука Манчини след страхотен пас на Пауло Дибала от фаул.

Двата отбора се оттеглиха при 1:0 на полувремето, но в 57-ата минута Флориан Товен изравни за "бианконерите" с глава след центриране на Мартин Пайеро от левия фланг.

Победните два гола за Рома паднаха в последните 10 минути на редовното време. В 81-ата Пауло Дибала реализира сам срещу вратаря след извеждащ пас на Ромелу Лукаку.

В последната 90-ата минута Стефан Ел Шаарави показа головия си нюх, като реализира с красив фалцов удар в далечния ъгъл.

Така Рома събра актив от 21 точки и прескочи Аталанта и Фиорентина, като вече е пети в класирането, на три точки от четвъртия Наполи.

За Удинезе това беше първа загуба под ръководството на Габриеле Чофи и тимът е 16-и с 11 точки, само на една над опасната зона.