3. „Вълците” показаха зъби, но загубиха драматично на „Олд Трафорд” (видео)

„Вълците” показаха зъби, но загубиха драматично на „Олд Трафорд” (видео)

Два гола на Джи-Сунг Парк в края на всяко полувреме донесоха труден успех на Манчестър Юнайтед в деня, в който се навършиха 24 години, откакто сър Алекс Фъргюсън пое клуба. Болният Бербо не бе в групата на своите. Той щеше да изиграе своя мач номер 100 за "червените дяволи", но вирус го повали.

Английският вицешампион Манчестър Юнайтед спечели драматично своето домакинство на Уулвърхемтън от 11-ия кръг на Висшата лига, след като се наложи изключително трудно над „вълците” с 2:1 на своя „Олд Трафорд”. Българският нападател на „червените дяволи” Димитър Бербатов отпадна в последния момент от групата на тима, като според първоначалните информации неговото отсъствие се дължи на вирусно заболяване, от което страдаше и старши  треньорът на тима.

Денят, в който се  навършиха 24 години откакто сър Алекс Фъргюсън пое Манчестър Юнайтед,  започна ужасяващо за шотландският наставник, след като той бе принуден да направи принудителна смяна още в петата минута на двубоя. Появилият се за първи път като титуляр след близо2-годишно отсъствие Оуен Харгрийвс получи травма малко след началото на срещата и бе заменен от Бебе.
Това оказа своето негативно влияние върху представянето на „червените дяволи” и гостите диктуваха събитията на терена през почти цялото първо полувреме. Първият точен удар отстрана на домакините, дошъл в последната минута на първата част, бе превърна в гол от южнокорейският национал Парк Джи-Сунг, който се възползва по най-добрия начин от страхотен извеждащ пас на Дарън Флетчър и даде преднина на своите точно преди почивката.

След нея Юнайтед заигра по-концентрирано и успя да упражни териториален натиск, но противно на развоя на срещата влезлият като резерва Силван Ибанс-Блейк възстанови равенството в 66-ата минута буквално с първото си докосване до топката, възползвайки се от неубедителна намеса на Неманя Видич.

Така съставът на  Уулвърхемптън бе на път да развали празника на Алекс Фъргюсън, но кореецът Джи-Сунг Парк не позволи това да се случи, след като в добавеното време осъществи самостоятелен пробив отдясно и влезе в  наказателното поле, след което разстреля Маркус Ханеман с удар в близкия му ъгъл, оформяйки крайното Манчестър Юнайтед – Уулвърхемтън 2:1.

С победата Юнайтед съкрати изоставането си от лидера Челси, който е на върха в класирането, до само три точки, макар лондончани да имат мач по-малко, тъй като утре гостуват на Ливърпул в дербито на кръга.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)