3. "Вълците" раниха "биковете" в края (+ВИДЕО)

"Вълците" раниха "биковете" в края (+ВИДЕО)

Рома спечели с 2:0 срещу Торино и стигна 6-о място в Серия А

Рома победи с 2:0 Торино в последна среща от 13-ия кръг на Серия А. Късни голове от дузпа на Пабло Освалдо и точен изстрел на Пянич изковаха успеха за римляните в столицата.

Успехът изкачи Рома на шесто място с 20 точки, Торино остана 13-та с 14 пункта.

Рома бе по-добрият отбор през целия мач и можеше да вземе далеч по-убедителна победа на „Олимпико”.

След 10 минути игра Пянич изведе Освалдо с дълъг пас, но таранът стреля над вратата.

После Тоти получи, но капитанът също не бе точен. Ламела създаваше много главоболия на „биковете” и разцепи защитата с пас за Освалдо, който този път стреля право в ръцете на белгийския страж Жан Франсоа Жиле.

Контра на Рома бе подхваната от Флоренци, Ламела му върна, но младият халф шутира малко встрани от целта.

В края на полувремето Роландо Бианки тества вратаря на домакините Гойкоечеа, но той се справи.

Натискът на Рома продължи и след почивката, а Торино рухна в края на мача.

20 минути преди края Маркиньо бе съборен от Анжело Огбоня след хубаво двойно подаване и съдията Марко Гуида даде дузпа. От бялата точка Освалдо много прецизно намери долния ъгъл и откри резултата, като препарира вратаря.

Торино тръгна напред и се откри. Това позволи на Рома с бързи контри да стигне до още няколко голови положения.

При едно от тях Миралем Пянич матира Жиле с удар извън границите на наказателното поле и след рикошет в Гаци вкара за крайното 2:0.