3. "Вълците" разкъсаха шампионските амбиции на Борусия (Дортмунд) (ВИДЕО)

"Вълците" разкъсаха шампионските амбиции на Борусия (Дортмунд) (ВИДЕО)

Волфсбург победи с 3:2 на "Сигнал Идуна парк", Диего с гол и две аситенции, Борусия игра час с 10 души

Шампионът на Германия Борусия (Дортмунд) падна у дома с 2:3 от Волфсбург в 16-ия кръг на Бундеслигата и сякаш се сбогува с надеждите да настигне лидера Байерн (Мюнхен). По същото време баварците биха Аугсбург с 2:0 и вече са на цели 14 точки пред „жълто-черните”.

Борусия (Дормтунд) игра почти час с човек по-малко след червен картон на Марсел Шмелцер, което помогна на „вълците” за неочаквания успех.

Двубоят пред над 80 000 зрители на „Сигнал Идуна Парк” започна чудесно за домакините. Борусия спечели пряк свободен удар отляво, Марко Ройс центрира и след лоша игра в защита топката попадна в мрежата без никой да я докосне 1:0 и гол на сметката на Рой още в шестата минута.

В тези минути изглеждаше, че победата ще дойде лесно и „жълто-черните” аристократично изпуснаха няколко положение чрез Левандовски, Ройс и Гьотце.

Натискът на домакините бе много силен и всички чакаха нов гол във вратата на гостите, когато настъпи големият обрат.

В 35-ата минута таранът на Волфсбург Бас Дост стреля с глава, а Шмелцер изби от голлинията. Съдията прецени, че левият бек е играл с ръка, показа директен червен картон на Шмелцер и даде дузпа за гостите.

От бялата точка Диего беше убедителен и изравни – 1:1. При повторенията се видя, че Шмелцер наистина закача топката с ръка, но всъщност избива с тяло и решението бе много дискусионно.

Нов звучен шамар за шампионите дойде в 41-ата минута. Диего центрира от пряк свободен удар отдясно, а централният бранител Налдо с майсторско воле прати в мрежата за 1:2.

След почивката Борусия се хвърли в атака да вземе нещо от мача.

След час игра Симон Кяер беше невнимателен в защита и събори Левандовски, а реферът Волфганг Щарк даде дузпа и за домакините. Куба Блажчиковски прати в долния десен ъгъл и пак възстанови ремито – 2:2.

Дори с човек по-малко „жълто-черните” бяха по-добрият отбор на терена, но малшанс попречи на Ройс и Гьотце да се разпишат.

Вместо това в 73-ата минута Диего пусна страхотен извеждащ пас за Дост и холандецът преодоля Вайденфелер – 2:3.

В края Беналио отчая Ройс с чудесно спасяване, а „вълците” затвърдиха по-добрата си игра като гост този сезон в Бундеслигата, като записаха 4-ти успех навън срещу едва една победа вкъщи.

Борусия (Дортмунд) остава с 27 точки на трето място, но вече е на цели 14 зад лидера Байерн (Мюнхен). Волфсбург има 19 и мина място напред до 14-ото.