3. "Вълците" спасиха кожата в края срещу Аталанта, но записаха четвърто поредно равенство (ВИДЕО)

Интер с поредна звучна издънка - 1:1 у дома с Дория (ВИДЕО)

Сривът в състава на Рома след отличния старт на сезона продължава, след като днес "вълците" не успяха да победят състава на Аталанта, завършвайки наравно 1:1. Столичани обаче трябва да са доволни на точката, тъй като стигнаха до нея в даденото от рефера продължение.

Срещата се игра на стадион "Атлети Адзури д'Италия" и бе от програмата на 14-ия кръг на италианската Серия "А".

Гостите от Рим бяха по-активният отбор през по-голямата част от срещата, докато "бергамаските" разчитаха основно на контраатаки, за да затруднят Де Санктис.

В самото начало Майкон и Маркиньо обстрелваха от дистанция, но ударът на първия излезе в аут, докато този на втория бе спасен от стража на Аталанта.

Като цяло обаче положенията през тази първа част бяха рядкост, а първата възможност за домакините дойде в 36-ата минута, когато обаче Бонавентура шутира неточно.

В началото на втората част нещата за Рома се влошиха, след като в 51-ата минута Бривио изпълни перфектно пряк-свободен удар от далечна дистанция, пращайки кълбото в долния десен ъгъл на Де Санктис за 1:0.

След гола гостите се втурнаха в атаки, което отвори пространства в отбраната им и даде още шансове на "бергамаските" за нови попадения. В 60-ата минута Майкон шутира опасно, ала неточно, а в 66-ата Бонавентура можеше да удвои, ала Де Санктис го разколеба.

Последваха тежки минути пред вратата на домакините, а Ляич, Де Роси, Флоренци и Строотман пропуснаха да се разпишат.

Така дойде даденото от съдията продължение на мача, когато Кевин Строотман донесе точката на столичани, завършвайки хубаво подаване на Ляич.

В друг мач от този 14-и кръг на калчото съставът на Интер допусна поредната си издънка, завършвайки наравно 1:1 срещу състава на Сампдория. Двубоят се игра на стадион "Джузепе Меаца", а това бе 2-о поредно равенство за "нерадзурите". Дория пък не познава вкъса на успеха във вече в 5-и пореден мач.

Иначе именно "моряците" започнаха по-добре срещата, макар и неочаквано, а до 6-та минута Поци, Сориано и Габиадини вече бяха обстрелвали по веднъж неточно Ханданович. В 12-ата минута пък Фреди Гуарин стреля неточно към вратата на "моряците".

Така дойде 17-ата минута, когато Рики Алварес центрира остро в малкия пеналт на гостите, където Гуарин засече с десния крак и даде аванс на "нерадзурите".

След гола атаките към двете врати продължиха, но нови голове до почивката не паднаха.

След нея Сампдория продължи да играе много опасно и в 71-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа, която обаче бе пропусната от Едер.

В крайна сметка гостите от Самп стигнаха до точката след хубав удар на Ренан от далечна дистанция.

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1