3. Ван Гаал спечели първи трофей с Манчестър Юнайтед (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ван Гаал спечели първи трофей с Манчестър Юнайтед (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените дяволи” обърнаха Ливърпул на финала в Маями – 3:1

Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 3:1 и така спечели Интернационалната купа на шампионите.

Финалът на силния международен турнир в САЩ се игра на ст. "Слънчев живот" в Маями, Флорида.

Двата отбора си поделиха по едно полувреме, като първото бе за мърсисайдци. Хората на Брендън Роджърс откриха резултата в 14-ата минута, когато капитанът Стивън Джерард изпълни точно дузпа, отсъдена за нарушение на Фил Джоунс срещу Рахим Стърлинг.

До почивката мърсисайдци доминираха, но не успяха да реализират второ попадение. През втората част настъпи пълен обрат, макар че и тя да започна с натиск на Ливърпул.

В 55-ата минута обаче капитанът на Юнайтед Уейн Рууни изравни с удар от воле, а две минути по-късно Хуан Мата даде преднина на „червените дяволи” с шут от границата на наказателното поле и последвал рикошет.

В 64-та минута бе отменен втори гол на Рууни, понеже топката бе напуснала очертанията на игрището, ала попадението на съотборника му Джеси Лингард в 88-ата минута бе зачетено, след като младокът се възползва от неумела намеса на Шинджи Кагава и с плътен шут в долния ъгъл сложи точка на спора.

Спечеленият трофей, придружен от чек на стойност 1 млн. долара, е първи за новия мениджър на "червените дяволи" Луис Ван Гаал, извел Холандия до бронзовите медали на завършилия неотдавна Мондиал в Бразилия. За да стигне до титлата Манчестър Юнайтед пречупи съпротивата на Рома, Интер и Реал Мадрид.