3. Ван Гаал: Това не трябва да се случва, но се случи

Ван Гаал: Това не трябва да се случва, но се случи

Още сме в битката за топ 4, оптимист е холандецът

„Знам, че това не трябва да се случва, но се случи”. Така мениджърът на Манчестър Юнайтед Луис ван Гаал коментира поражението с 0:3 от Тотнъм, дошло след три гола за „шпорите” за шест минути в средата на втората част.

„Казах на момчетата, че до първия гол изиграхме много добър мач като гост с възможности да отбележим. Последната голяма възможност беше за Антони Марсиал, но после дойде тази липса на комуникация в центъра на защитата и това е много жалко. Мачът свърши за пет минути с втория и третия гол и това не може да се случва. Знам това, но ОК... случи се и трябва да се справим с това. Трябва да видите как вкараха. Беше статично положение за втория гол. Нашата организация в защита обикновено е добра и най-добрите ни играчи с глава отговаряха за техните най-добри с глава и пак загубихме този дуел. ОК, това може да се случи, но не може да се случва в спорта, защото означава, че могат да ни вкарат”, сподели Ван Гаал пред „Би Би Си” след мача.

Той очаква Манчестър Сити да греши до края на сезона в битката за топ 4. Юнайтед е пети и изостава с 4 точки от „гражданите”.

„Още има няколко мача до края на сезона и нашите съперници може да загубят мачове, виждали сме това. Но знам, че сега е по-трудно от преди”.

Най-странното решение на Ван Гаал в мача бе да пусне Ашли Йънг като централен нападател през втората част. Ето как обясни холандецът този свой избор:

„Защо Ашли Йънг игра напред? Исках повече тичане зад защитната им линия, защото през първата част не знаехме къде да насочваме топката в атака. Това беше причината (да пусне Йънг в атака). Всеки може да загуби от всеки, така че още сме в битката (за топ 4)”.

„Тотнъм е страхотен отбор. Казах това още преди мача. Но при 0:0 играехме добре и имахме голям шанс да поведе. 0:3 е голям и негативен резултат, но до първия гол правехме добър мач”.

Барселона планира да си върне Неймар следващото лято

Бразилецът продължава да лекува тежка контузия в коляното след трансфера си в Ал-Хилал

Дембеле се извини и е обратно в групата на ПСЖ

Френският нападател е реабилитиран от Луис Енрике

Шчесни разкри, че Левандовски му се е обадил за Барселона

Полският страж подписа с каталунците, за да замени Марк-Андре Тер Стеген

Мейсън Маунт е под въпрос за Порто

Английският халф на Манчестър Юнайтед не е на 100% преди гостуването в Португалия

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм