3. Ван Гаал възторжен от обрата

Ван Гаал възторжен от обрата

"Имаме добър шанс в Манчестър, защото винаги можем да отбележим гол на чужд терен", каза той.

Треньорът на Байерн (Мюнхен) Луис ван Гаал бе във възторг след невероятния обрат, който баварският колос осъществи срещу Манчестър Юнайтед, за да стигне до крайната победа с 2:1 в първия четвъртфинал между двата тима от Шампионската лига.

"Чудно беше да получим гол толкова рано, нуждаехме се от десет минути, за да се възстановим", отбеляза бившият наставник на Аякс и Барселона. "Но след това играхме невероятен футбол срещу топ отбор."

След попадението на Рууни още във 2-ата минута Байерн постепенно овладя мача, като владееше повече топката, но рядко стигаше до положения. Но в 77-ата минута Франк Рибери изпълни пряк-свободен удар, топката рикошира в Рууни и влезе във вратата на невероятния в този мач Ван дер Сар. В 92-ата минута Ивица Олич открадна топката от Патрис Евра и донесе успеха за баварците.

Байерн гостува на "Олд Трафорд" с гол преднина и Ван Гаал вярва, че неговият тим може да продължи на полуфиналите. "Имаме добър шанс в Манчестър, защото винаги можем да отбележим гол на чужд терен", каза той.

От 1999 г., когато Юнайтед обърна Байерн с два гола в последните минути, двата отбора изиграха шест мача, от които баварците спечелиха четири, а два завършиха наравно.