3. Въпреки гола на Марто: Десет от Болтън паднаха у дома от новак

Въпреки гола на Марто: Десет от Болтън паднаха у дома от новак

Момчетата на Оуен Койл записаха трета поредна загуба през сезона, отстъпвайки у дома с 1:2

Българският национал Мартин Петров вкара първия си гол в Премиършип през сезона, разписвайки се от дузпа в домакинството на своя Болтън срещу новака Норич, но това не бе достатъчно за тима му да избегне трето поредно поражение във Висшата лига и то бе фиксирано с 1:2.

След пораженията от Ливърпул (1:3) и Манчестър Юнайтед (0:5), сега възпитаниците на Оуен Койл склониха глави и пред „канарчетата”, тъй като още преди почивката губеха с два гола, а и бяха с човек по-малко на терена.

Резултатът на „Рийбокк Стейдиум” бе открит от новото попълнение на гостите Антъни Пилкингтън, който вкара първото си попадение с екипа на Норич след трансфера си от Хъдърсфийлд на стойност 2,3 млн. евро, разписвайки се в 37-ата минута.

Точно пет по-късно друг дошъл през лятото в редиците на новаците футболист – Брадли Джонсън, удвои преднината на гостите.

Точно преди почивката пък нападателят на Болтън Иван Класнич се спречка с Марк Тиерни и след малко преиграване от страна на последния, получи директен червен картон от Хаурд Уеб.

След паузата Болтън все пак се опита да се върне в мача и на пръв поглед успя с попадение на Мартин Петров в 64-ата минута.

Марто се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу новата покупка на Болтън – Давид Н’Гог, но за повече дмакините нямаха сили и така останаха с едва три точки от пет двубоя, докато Норич вече е с пет в своя актив и се измъкна от зоната на изпадащите.

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм