3. VAR спаси Нюкасъл в Борнемут - 1:1 (ВИДЕО)

VAR спаси Нюкасъл в Борнемут - 1:1 (ВИДЕО)

Не зачетоха гол на домакините в края на мача

Борнемут и Нюкасъл завършиха наравно 1:1 в мач от втория кръг на Висшата лига. Маркъс Таверниър вкара за "черешките", а Антъни Гордън донесе точката на "свраките", които можеха да си тръгнат с празни ръце, но ВАР не зачете гол на Данго Уатара в добавеното време.

Маркъс Таверниър даде аванс на "черешките" на "Вайталити Стейдиъм" в 37-ата минута, когато Антоан Семеньо му подаде и той вкара с удар отблизо.

"Свраките" упражниха натиск в средата на втората част и изравниха в 77-ата минута, когато Харви Барнс центрира в наказателното поле, където Антъни Гордън овладя топката и я прати неспасяемо в мрежата на Борнемут.

Настойчивостта на "черешките" им донесе втори гол, след като в 3-ата минута на добавеното време Данго Уатара скочи най-високо в наказателното поле и засече центрирането на Люис Кук право в мрежата на Ник Поуп. След преразглеждане на ситуацията с ВАР голът не бе зачетен заради игра с ръка и така срещата завърши без победител.