3. ВАР спря Милан срещу Емполи за 0:0 (ВИДЕО)

ВАР спря Милан срещу Емполи за 0:0 (ВИДЕО)

"Росонерите" не показаха играта срещу Наполи и изпуснаха точкки

Милан завърши 0:0 при домакинството си на Емполи от 29-ия кръг на Серия А и не успя да се възползва от набраната инерция след успеха с 4:0 над Наполи миналата седмица. "Росонерите" мислеха, че са спечелили мача в 90-та минута, но гол на Оливие Жиру беше отменен заради игра с ръка.

В първите Милан опитваше да наложи своето темпо на игра, като контролираше повече топката, но и двата отбора не искаха да рискуват. В 13-а минута дойде първата по-сериозна възможност в срещата, след като Анте Ребич бе превъзходно изведен сам срещу вратаря, но ударът на нападателя бе спасен от Перисан.

Петнайсетина минути след началото на втората част Милан създаде първото по-добре положение, след като топката бе центрирана в наказателното поле, а Дивок Ориги опита технично да отиграе, но не успя да уцели кълбото. Секунди след това главният арбитър отсъди дузпа в полза на "росонерите" за игра с ръка. Останаха съмнения около решението на съдията и той реши сам да прегледа ситуацията, след което отмени първоначалното отсъждане.

Алесандро Флоренци в 76-а минута бе на добра позиция и опита изстрел. Топката профуча опасно и облиза гредата, но от външната страна. Това бе добър шанс за Милан! "Росонерите" натиснаха и в 83-а минута Салемакерс навлезе опасно в наказателното поле, но се забави с удара, който накрая бе блокиран от защитник в бяло.

В 87-а минута Брахим Диаз остана очи в очи с вратаря, след като Оливие Жиру достави изящно подаване, а испанецът стреля с вътрешната част на обувката, но стражът на Емполи реагира фамозно и отрази. В последната минута на редовното време топката бе центрирана в наказателното поле, а Жиру се пребори с пазача си, за да я изпрати във вратата на противника. Радостта на "росонерите" траеше твърде малко, защото голът бе отменен поради игра с ръка на нападателя.