3. Във Франкфурт: Айнтрахт се справи с Вердер и Илия Груев (ВИДЕО)

Във Франкфурт: Айнтрахт се справи с Вердер и Илия Груев (ВИДЕО)

Домакините с 4-ти пореден успех вкъщи, българинът с цял мач

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) спечели с 2:0 домакинството си на Вердер (Бремен) от XXI кръг на германската Бундеслига.

Гостите си вкараха автогол още в 8-ата минута, когато Марко Фридъл прати топката в своята врата, а Рандал Коло Муани (52) оформи крайния резултат малко след почивката.

Българският национал Илия Груев игра цял мач за „Бременските музиканти“.

Айнтрахт натисна от самото начало и логично поведе. Филип Макс центрира от пряк свободен удар , Кристиян Якич насочи топката успоредно на вратата и Марко Фридъл засече топката в собствената си врата. Няколко минути по-късно Даичи Камада пропусна да удвои, след като напредна добре, но стреля встрани от вратата.

В 28-ата минута Ансгар Кнауф стреля с глава, но Иржи Павленка спаси без проблеми. След това темпото поспадна и в голяма част от първото полувреме нямаше кой знае какви положения. Все пак в последните секунди Йеспер Линдстрьом направи сериозен пропуск, след като стреля неточно.

В 52-арата минута Айнтрахт вкара втори гол. Филип Макс центрира към Рандал Коло Муани, който стреля с глава, Иржи Павленка спаси, но Ансгар Кнауф успя да реагира и да подаде на френския нападател, който с лекота чукна топката в мрежата за 10-тия си гол за сезона и 2:0 за домакините.

В 85-ата минута Айнтрахт пропусна да реализира трето попадение, като Джибрил Соу стреля опасно, но Павленка спаси. В края на мача пък гол на Никлас Фюлкруг бе отменено заради засада.

Така Айнтрахт записа четвърта поредна победа у дома в Бундеслигата и остава на 6-о място. Вердер пък нареди 4 загуби в последните си 5 гостувания и е 10-ти в класирането.