3. Във Франция: Брест превзе Нант и влезе в топ 4

Във Франция: Брест превзе Нант и влезе в топ 4

След 2 гола през второто полувреме и успех с 2:0

Отборът на Брест имаше възможност при успех днес над Нант в 16-ия кръг на Лига 1 да се върне на две точки от подиума и не пропусна този шанс, тръгвайки си от стадион „Ла Божоар“ с победа с 2:0.

Бретонците, възползвайки се от грешките на Монако и Ница по-рано през уикенда, изиграха силно второ полувреме като вкараха и двете попадения след паузата.

Нант доминираше преди почивката, но динамика в действията липсваше.

Те създадоха две голови ситуации – чрез Моле в 19а-ата и Мохамед в 33-ата минута, но без точна реализация.

Четири минути след началото на второто полувреме гостите откриха резултата чрез Юго Манети, който завърши страхотна атака на тима си.

Започна я десният бек Кени Лала, продължена беше от Ромен де Кастийо, който подаде на Манети. Вратарят на домакините Албан Лафон нямаше как да реагира.

Няколко минути по-късно Мюние удвои преднината от корнер, след като проследи топката от главата на Льо Дуарон, изпреварил защитник на домакините.

След като изоставаха вече с два гола, домакините се вдигнаха в атаки.

Вратарят Марко Бизо трябваше да се намесва два пъти при удари на Мохамед (63-а), след това на Симон (65-а), за да запази предимството на своя отбор.

В добавеното време гол на резервата Матис Аблин бе отменен от ВАР за фаул в началото на атаката.