3. Във Франция: Лион и Лориен с нулево реми

Във Франция: Лион и Лориен с нулево реми

"Хлапетата" останаха зад "мерлузите" в класирането на Лига 1

Олимпик Лион и Лориен завършиха наравно 0:0 в среща от 26-ия кръг на френската Лига 1.

Лориен събра 40 точки на деветото място във временното класиране, изравнявайки се с осмия Реймс, а Лион остава десети с 39 точки в актива си.

И двата състава имаха възможности за попадение, но не успяха да реализират.

Брадли Баркола можеше да даде аванс на домакините в 21-ата минута, но вратарят на Лориен Мито Маноне отрази силния му удар. Минута по-късно Бамба Диенг пропусна възможност за гостите, пращайки топката над вратата на Олимпик Лион.

Три минути след началото на второто полувреме Максенс Какере засече прецизно центриране в наказателното поле на Лориен и отправи изстрел с глава, но Маноне отново се справи. Корентен Толисо също пропусна възможност да се разпише за домакините от Лион в 51-ата минута, а малко след това Йоан Катлин пропиля възможност за Лориен.

Пак Баркола бе неточен в 55-ата минута, а в 74-ата Матис Шерки стреля вдясно от вратата но гостите и резултатът остана 0:0.