3. Във Франция: ПСЖ отново е шампион! (ВИДЕО)

Във Франция: ПСЖ отново е шампион! (ВИДЕО)

„Принцовете“ си върнаха короната след страхотен гол на Меси и реми срещу 10 от Ланс

Пари Сен Жермен стана шампион на Франция за 10-и път в историята.

След като през миналия сезон столичани загубиха короната в Лига 1 от Лил, сега те си я върнаха предсрочно, фиксирайки равенство 1:1 с гостуващия Ланс в мач от 34-ия кръг.

Лионел Меси откри със страхотен гол след пас на Неймар, но малко преди края резервата Корентин Жан оформи ремито на „Парк де Пренс“.

Въпреки това обаче „принцовете“ събраха 78 точки и вече са недостижими на върха в класирането, тъй като вторият Олимпик Марсилия има 62 преди своята среща от кръга.

Така триото Килиан Мбапе, Меси и Неймар върна титлата в Париж, въпреки отпадането в осминафиналите на Шампионска лига по-рано през сезона.

Днес гостите имаха късмет преди почивката, тъй като атомното трио в атака на домакините направи сериозни пропуски, но след нея Ланс остана с 10 души заради втори жълт картон на Кевин Дансо.

Австрийският бранител бе изгонен за втори път през кампанията в 57-ата минута, а в 68-ата Меси вкара изключително попадение преди в 88-ата Жан да изравни, за да донесе точката на Ланс.

С нея тимът вече има 54, с колкото е и шестият Ница, докато ПСЖ празнува титлата.