3. Във Франция: ПСЖ пак вкара 5 гола ((ВИДЕО)

Във Франция: ПСЖ пак вкара 5 гола ((ВИДЕО)

Монако и Рен с реми в Лига 1

Френският шампион ПСЖ разби у дома Монпелие с 5:2 в мач от втория кръг на Лига 1.

Със своя нов треньор Кристоф Галтие „принцовете“ вкараха 5 попадения за втори пореден път и остават на върха във временното класиране с пълен актив точки.

В събота вечер Килиан Мбапе пропусна дузпа в 23-ата минута, в 39-ата Фалайе Сако си вкара автогол, а в 43-ата Неймар удвои аванса на домакините от бялата точка.

В 51-ата отново бразилецът оформи класиката, 7 по-късно Уахби Казри намали до 3:1, но в 69-ата Мбапе се реабилитира за пропуска си в началото и направи резултата 4:1.

Малко преди края на редовното време попадение на Неймар бе отменено след намеса на ВАР, а в 87-ата лятното попълнение Ренато Санчес сложи точка на спора с дебютния си гол за ПСЖ – 5:1.

По-рано през деня Монако и Рен завършиха 1:1 в друг мач от втория кръг на френската Лига 1.

Гаетан Лаборд изведе гостите напред след час игра, но въпреки че домакините бяха с човек по-малко на терена заради директен червен картон на Юсуф Фофана още в 15-ата минута, успяха да стигнат до точката с попадение на Бреел Емболо.

В 14-ата минута Вандерсон от Монако удари напречната греда с удар от границата на наказателното поле. Малко по-късно Мартен Терие направи пропуск за Рен. В 28-ата минута и Батист Сантамария пропусна за гостите.

В добавеното време Исмаел Джакобс бе близо до това да донесе пълния обрат на Монако, но ударът му с глава бе спасен от вратаря на Рен Стив Манданда.

След два изиграни мача Монако натрупа 4 точки и е временно на второ място в класирането, докато това бе първа точка за Рен.