3. Възходът на Ливърпул продължи с изразителна победа над Норич (видео+снимки)

Възходът на Ливърпул продължи с изразителна победа над Норич (видео+снимки)

„Ел Пистолеро” разстреля три пъти „канарчетата” и изравни рекорд при 5:2 на „Кероу Роуд”, първи успех на Брендън Роджърс с мърисайдци във ВЛ

Ливърпул записа впечатляваща победа с 5:2 при гостуването си на Норич от шестия кръг на английската Висша лига, а с втори пореден хеттрик на „Кероу Роуд” се отличи уругвайският стрелец на мърсисайдци Луис Суарес.

Срещата започна отлично за гостите, които откриха резултата с първата си атака.

Още във втората минута Глен Джонсън намери в наказателното поле Луис Суарес, нанизал хеттрик при последното гостуване на Ливърпул в Норич, а уругваецът не сгреши и откри резултата.

Двайсетина минути по-късно Леон Барнет извърши нарушение в наказателното поле срещу голмайстора на мърсисайдци, но главният рефер Майк Райли учудващо подмина ситуацията.

Така или иначе обаче, Ливърпул продължи да диктува темпото и малко преди почивката успя да вземе аванс от две попадения.

В 38-ата минута отново Суарес, който секунди по-рано пропусна да се разпише от чиста възможност, успя да отнеме топката от Майкъл Търнър и с външен фалц я прати неспасяемо във вратата на Джон Руди, реализирайки своя пети гол в два мача на „Кероу Роуд”.

По този начин „фениксите” се оттеглиха за почивка с аванс от две попадения, а почти веднага след паузата поведоха с класическото 3:0, след като Нури Шахин реализира за първи път във Висшата лига.

В 57-ата минута отново Суарес се разписа. „Ел Пистолеро” вкара с хубав удар от границата на наказателното поле и така повтори постижението на Уейн Рууни. Двамата са единствените играчи, успели да реализират два последователни хеттрика на един и същи стадион при гостувания.

Само три минути по-късно обаче Пепе Рейна допусна „дежурната” си грешка, след като не успя да се справи с един наглед безобиден удар, а това даде възможност на Стийв Морисън да намали за 1:4.

В ответната атака обаче Ливърпул отново поведе с 4 попадения. В 67-ата младокът Рахим Стърлинг проби отдясно и подаде към връхлитащия на скорост Стивън Джерард, а капитанът се разписа във втори пореден мач, макар че след удара му имаше и рикошет.

Крайният резултат бе оформен от резервата на „канарчетата” Грант Холт, който се появи в игра на почивката и в 86-ата се възползва от грешка на Шкъртел допусна една топка да мине зад него и Греъм Холт се възползва, пращайки я в далечния ъгъл на Рейна за крайното 2:5.

Така Ливъпрул записа третата си победа в последните четири мача от всички турнири и се измъкна от зоната на изпадащите с 5 точки в своя актив, а в нея остана Норич с едва 3 пункта от 6 срещи.