3. Вдъхновен Байерн отнесе Борусия Дортмунд в дебюта на Тухел (ВИДЕО)

Вдъхновен Байерн отнесе Борусия Дортмунд в дебюта на Тухел (ВИДЕО)

Баварците излязоха на върха в Бундеслигата

Байерн Мюнхен се наложи над Борусия Дортмунд с 4:2 на „Алианц Арена“ в дерби мач от 26-ия кръг в Бундеслигата. Дебют начело на баварците направи новият старши треньор Томас Тухел, който изведе тима до първото място във временното класиране с актив от 55 точки, след успеха в „Дер Класикер“, докато Борусия Дортмунд е на 2-ро място с две точки по-малко.

Попаденията за Байерн Мюнхен бяха на Дайо Упамекано, Кингсли Коман и Томас Мюлер, който се разписа на два пъти още през първото полувреме. Двете попадения за „жълто-черните“ бяха дело на Емре Джан от дузпа и на Доньел Мален.

Двубоят започна с натиск от страна на Байерн. Дайо Упамекано се опита да изведе Лерой Сане зад гърба на отбраната на Борусия Дортмунд в 13-ата минута. Грегор Кобел успя да изпревари офанзивния футболист, но не успя да уцели топката и да я изчисти. По този начин Упамекано стана автор на първото попадение в двубоя, след като топката премина голлинията.

Йозуа Кимих центрира от корнер в 18-ата минута. Около точката за изпълнение на дузпа Матайс де Лихт свали с глава за Томас Мюлер, който чукна топката във вратата на Дортмунд, за да може да удвои аванса на Байерн.

Лерой Сане отне топката и навлезе към центъра на игрището, след което шутира от около 20 метра, но Грегор Кобел отрази. Последва добавка от страна на Томас Мюлер, която направи резултата 3:0.

Само пет минути след подновяването на играта през второто полувреме, Лерой Сане навлезе отдясно към центъра на игрището и изведе Кингсли Коман зад гърба на Ханес Вол. Така французинът прати топката за четвърти път във вратата, пазена от Грегор Кобел.

Ерик Максим Чупо-Мотинг вкара със задна ножица в 59-ата минута, но голът не бе зачетен заради засада на нападателя на Байерн Мюнхен.

Две минути по-късно Томас Мюлер бе намерен от свой съотборник в наказателното поле и шутира, но топката прелетя над напречната греда.

Серж Гнабри изрита противников състезател в своето наказателно поле в 72-рата минута, заради което Борусия Дортмунд получи правото да изпълни дузпа. Емре Джан се нае с изпълнението и въпреки че Ян Зомер му хвана ъгъла, не успя да отрази.

Джамал Мусиала бе изведен зад гърба на отбраната на Дортмунд в 83-ата минута. Германският национал овладя и шутира, но Кобел отрази по впечатляващ начин.

Доньел Мален проби по лявото крило, след което направи двойно подаване с Рафаел Гереро в 90-ата минута. Нидерландският национал шутира от близко разстояние, за да върне още един гол за Борусия Дортмунд.