3. Великолепен вратар прати Дортмунд на финал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Великолепен вратар прати Дортмунд на финал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юрген Клоп спечели последната си битка с Байерн начело на Борусия

Юрген Клоп ще се раздели с Борусия (Дортмунд) с победа над Байерн (Мюнхен)! Приказката за лудия треньор продължава, след като "жълто-черните" стигнаха до финала за Купата на Германия.

На полуфинала Борусия победи големия си противник в Германия Байерн след изпълнение на дузпи, благодарение на отличното представяне на вратаря си Мичъл Лангерак. Австралийският страж спаси вратата си на няколко пъти в редовното време и в продълженията, след което спаси и дузпа на бившия играч на Борусия Марио Гьотце.

Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд) не успяха да излъчат победител в редовното време, като завършиха при резултат 1:1. Роберт Левандовски откри резултата за домакините в 29-ата минута, а Пиер-Емерик Обамеянг изравни в 75-ата.

Последваха две продължения по 15 минути, в които Байерн бе по-активният отбор и пропусна по-чистите ситуации, а Борусия остана с човек по-малко, след като Кевин Кампл получи втори жълт картон в 108-ата минута. Но така или иначе до гол не се стигна и дойде рулетката на дузпите.

При 11-метровите наказателни удари играчите на Байерн пропуснаха цели четири дузпи. Филип Лаам и Шаби Алонсо се подхлъзнаха по един и същи начин и пратиха първите две над вратата. След това Лангерак спаси удар на Гьотце, а Мануел Нойер прати топката в напречната греда. За Борусия Гюндоган и Кел стреляха точно, а Нойер спаси удар на Хумелс.

Байерн започна много силно двубоя и държеше напрежението в близост до вратата на „жълто-черните”. При първата си по-сериозна възможност баварците излязоха напред в резултата.

В 30-ата минута Левандовски бе изведен сам срещу Лангерак, успя да го прехвърли, но ударът му срещна страничния стълб. Кълбото отново се върна при него и полякът технично успя да го промуши между същата греда и връщащия се Лангерак за 1:0.

В края на полувремето нападателят на Байерн можеше да отбележи изключителен гол от около 25 метра. Левандовски видя, че Лангерак е излязъл напред, прехвърли го, но ударът му мина на около метър-два покрай вратата.

Втората част също започна по-добре за домакините. 10 минути след нейното начало Левандовски удари нова греда, а баварците имаха много силни претенции за дузпа. Шмелцер игра с ръка в наказателното поле, целият отбор плюс резервната скамейка скочиха, но съдията не посочи бялата точка.

Уж възстановеният от контузия Ариен Робен се появи в игра в 68-ата минута, но холандецът отново почувства болки и напусна 16 по-късно.

В 70-ата минута на терена се появи Хенрих Мкхитарян и гостите взеха инициативата. Само две минути по-късно дойде първия точен удар за „жълто-черните”, но Обамеянг стреля слабо в ръцете на Нойер.

В 75-ата минута, след очевидно по-добрата си игра, Борусия изравни. Мкхитарян получи топката в наказателното поле, пусна я успоредно на голлинията и на задната греда Обамеянг я засече за 1:1.

Последваха геройски спасявания на Мануел Нойер, който повече от 70 минути не бе направил нито едно спасяване. Германският страж на два път и спаси вратата си след удари на Мкхитарян и Ройс, с което мачът влезе в продължения.

В продълженията обаче героят бе стражът на Дортмунд. Лангерак се намеси решително в няколко ситуации, като ключовото му спасяване дойде в 114-ата минута, когато спаси удар с глава отблизо на Швайнщайгер.

По-рано отново Швайнщайгер пропусна другото чисто положение за Байерн, като отново с глава прати топката над напречната греда.

В 108-ата Борусия остана с човек по-малко, след като Кампл получи втори жълт картон за нарушение срещу Швайнщайгер.

При дузпите баварците бяха истинска катастрофа, като пропуснаха и четирите си удара от бялата точка, саморъчно пращайки Борусия на финала.

Тимът на Юрген Клоп ще чака там победителя от другата полуфинална двойка Арминия (Билефелд) - Волфсбург.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1