3. Вентура и Италия с успешен старт, макар и с човек по-малко (ВИДЕО)

Вентура и Италия с успешен старт, макар и с човек по-малко (ВИДЕО)

„Адзурите” спечелиха в Израел с 3:1 в официалния дебют на новия си селекционер

Джанпиеро Вентура дебютира с победа начело на Италия.

В първия официален мач на селекционера „адзурите” спечелиха с 3:1 в Израел и така стартираха успешно световните квалификации в зона "Европа" за Мондиал 2018.

Любопитното е, че арбитърът Сергей Карасев показа само два жълти картона за целия мач, но те бяха за един футболист - Джорджо Киелини, който бе изгонен малко след почивката.

Въпреки това италианците взеха своето и вече имат три точки в група „G”, където са още съставите на Испания, Лихтенщайн, Албания и Македония.

Хората на Джанпиеро Вентура поведоха още след първата си сериозна атака. В 14-ата минута Марко Верати отне топката и подаде към Лука Антонели, чието прострелно центриране бе засечено от Грациано Пеле за 1:0.

Четвърт час по-късно Джакомо Бонавентура спечели дузпа, превърната в гол от Антонио Кандрева в 31-ата минута.

Само четири по-късно Тал Бен Чаим намали резултата с красив прехвърлящ удар, матирал дори легендарния Джанлуиджи Буфон – 1:2.

При точи резултат дойде почивката, а малко след нея Киелини извърши ненужно нарушение срещу Захави и реферът му показа втори жълт картон в 55-ата минута.

В 65-ата Буфон се намеси решително, като стори същото и в 67-ата след удар на Захави. В 70-ата пък на терена се появи Чиро Имобиле, който с диагонален изстрел в 83-ата сложи точка на спора – 3:1.

В останалите мачове от групата в понеделник вечер Испания разгроми Лихтенщайн с 8:0, докато двубоят между Албания и Македония бе прекратен.

Операцията на Карвахал мина успешно, асът на Реал Мадрид с коментар

"Вече очаквам с нетърпение да започна възстановяване и да се завърна като звяр"

Нагелсман: Повечето мачове ще изискват по-дълги паузи между турнирите

„В НБА играят около 85 мача, но след това имат дълга почивка", посочи германският селекционер