3. Вердер излъга Хамбургер и с повече голове на чужд терен ще спори за трофея в Истанбул

Вердер (Бремен) успя да излъже Хамбургер с 3:2 в полуфинална среща-реванш от турнира за Купата на УЕФАи с общ резултат 3:3, но с повече отбелязани голове на чужд терен „бременските музиканти” се класираха за финала в Истанбул. Двубоят бе много динамичен, като и двата отбора търсеха победата през всичките 90 минути. С много себераздаване и борба по целия терен, гостите успяха да изковат победата, но загубиха най-ценния си играч Диего, който заради натрупани жълти картони ще пропусне финалния мач срещу Шахтьор. След седем години отново германски отбор се класира на финала за Купата на УЕФА, а това ще бъде и първият такъв за отбора на Вердер (Бремен).

Мачът започна доста равностойно, като действията се развиваха предимно в центъра на терена. В 11-ата минута играч на Вердер центрира в малкия пеналт към Писаро, той с глава забоде топката в земята и тя излезе в аут. Две минути по-късно Матайсен изведе Олич очи в очи с вратаря на гостите Вийзе, а хърватинът с много техничен удар прати топката във вратата за 1:0.
След гола домакините се поуспокоиха и започнаха да разиграват много уверено в центъра на терена. В 27-ата минута отново Олич бе изведен сам срещу Вийзе, но този път стражът на тима от Бремен успя да избие топката с крак. Само две минути по-късно резултатът бе изравнен, след като Диего отбеляза шестия си гол през този сезон в турнира. Пизаро изведе бразилеца в наказателното поле на домакините, той много технично чукна топката над вратаря Рост, който само изгледа влизащата във вратата му топка.

В 37-ата минута отново бразилецът Диего бе близо до попадение във вратата на Хамбургер, но ударът му от 25 метра срещна напречната греда. Пет минути по-късно бразилецът получи жълт картон, който го извади от финалния сблъсък на стадион „Шюкрю Сарачоглу” в Истанбул.

Второто полувреме започна с натиск на Вердер, а удар на Бьониш мина покрай вратата на Хамбургер. В 52-ата минута Бауман центрира в полето на домакините към Клаудио Писаро, той надскочи персоналния си пазач и прати топката за втори път в мрежата зад Рост. Страничният рефер Дани Хюенс обаче бе вдигнал флага за засада и попадението бе отменено. Осем минути по-късно Янсен проби отляво и центрира успоредно на голлинията към Питройпа, но топката мина на сантиметри над главата на халфа на Хамбургер. Кълбото попадна в краката на Троховски, който стреля в долния ляв ъгъл на Вийзе, но вратарят на гостите успя да избие.

В 66-ата минута Вердер успя да отбележи втори гол, чрез Клаудио Писаро. Перуанецът пое топката в центъра на терена, мина през трима защитници и стреля от 27 метра. Ударът му бе много мощен и прецизен, като топката влетя в долния ляв ъгъл на изненадания вратар Рост. Четири минути по-късно Алекс Силва стреля от дъгата на наказателното поле на Вердер, но Вийзе бе на мястото си и изби в корнер.

В 78-ата след центриране от корнер, Гравгаард вкара топката с глава във вратата на Вердер, но преди това бе прозвучал съдийският сигнал за нарушение на Олич. Пет минути по-късно всичко свърши, след като Франк Бауман отбеляза трети гол за Вердер. След центриране от корнер, Алмейда стреля с глава, но Рост успя да избие топката. Тя обаче попадна право в Бауман, който от близко разстояние направи резултата 1:3.

Хамбургер се върна в мача в 87-ата минута, когато Питройпа центрира отдясно в наказателното поле, Олич се измъкна от опеката на Фритц и с глава разстреля Вийзе. До края на мача домакините се опитаха да стигнат до равенството, но защитата и вратарят на Вердер действаха много внимателно и не допуснаха да бъдат изненадани.

Така Вердер (Бремен) ще се изправи срещу Шахтьор (Донецк) във финала на турнира за Купата на УЕФА, който ще се състои на 20-ти май на стадион „Шюкрю Сарачоглу” в Истанбул.

Хамбургер - Вердер 2:3