3. Вердер обърна Кьолн в Бундеслигата (ВИДЕО)

Вердер обърна Кьолн в Бундеслигата (ВИДЕО)

"Козлите" остават без победа след загуба с 1:2

Вердер (Бремен) удължи агонията на Кьолн, който все още няма успех от началото на сезона в Германия, побеждавайки го с 2:1. Успехът на Бременските музиканти беше осигурен от първото докосване на топката на появилия се като резерва Джъстин Нджинма в 67-ата минута. Другият важен момент за Вердер пък беше дебютът на пристигналия от Ливърпул Наби Кейта, който влезе в добавеното време.

Тимът на Кьолн, който поведе в резултата благодарение на попадението на Дейви Зелке в 31-ата минута, накрая отстъпи и остава в дъното на таблицата само с 1 точка. А Вердер Бремен, от друга страна, успя да се придвижи в средата на таблицата с втората си победа и вече с 6 точки се нарежда 11-и.

Нападателят, който игра за Вердер от 2013 до 2015-а и от януари 2020 до 2021-а след това, стреля с глава отблизо след корнер и направи 0:1. Но и това попадение не донесе самочувствие в играта на тима на Щефан Баумгарт и те продължиха да отстъпват във владеенето на топката.

Само 7 минути по-късно домакините изравниха. Марвин Дюкш овладя топката и комбинира с колумбиеца Рафаел Боре. Соченият за наследник на Никлас Фюлкруг в първия си мач като титуляр не се поколеба и прати топката покрай вратаря Марвин Швебе.

Картината не се промени през второто полувреме. Вердер владееше инициативата, но трудно доставяха топки от средата на терена към Боре. Но 22-годишният Нджинма се отблагодари на треньора си Оле Вернер и с първото си докосване на топката, пое паса от друга резерва – Зене Линен, и я прати в мрежата.